23.02.2022, 08:57 | czytano: 8546

18-latek aresztowany w Niedzicy za posiadanie dużej ilości narkotyków

Fot. KPP Nowy Targ
Policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.
W poniedziałek 14 lutego około godziny 18 w Niedzicy, policjanci z łapszańskiego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Podczas kontroli w kieszeni przednich drzwi policjanci zauważyli pęk woreczków strunowych. Przypuszczając, że kierowca może posiać narkotyki przystąpili do sprawdzenia pojazdu. W schowku znaleźli szklany słoik i woreczki strunowe z zawartością „kryształu”, woreczki strunowe z marihuana i wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. Dodatkowo w kieszeni bluzy nastoletni kierowca schował kilkanaście woreczków z narkotykami. Policjanci przeprowadzili także przeszukanie w jego miejscu zamieszkania znajdując w jego pokoju jeszcze niewielkie ilości narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających oraz substancji psychotropowych.


18-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. W czwartek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym areszcie zatrzymanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zły25.02.2022, 09:43
@Fantygodnika.OK.Prestiżowy zawód to polityk.Śmierdzi a nie śmierdzi...
Fantygodnika24.02.2022, 15:04
@zly nikogo nie chciałem obrazić a widocznie Ty zostałes urażony. Chodzi o to że segregacja śmieci w Polsce mogła by być lepiej rozwinięta a to nie łatwa praca w niezbyt przyjemnych warunkach. I mnie popraw jeśli jest inaczej, ktoś to musi robić i chwała mu za to ale nie wydaje mi się żeby to był pożądany i prestiżowy zawód. Więźniów nie wyślesz do kamieniolomu bo dziś wszystko zmechanizowane. Więc trza takie zajęcie im dać żeby był jakiś pożytek z tego.
Co do mnie na swoje zarobki nie narzekam i nawet dał fajnej atmosfery bym nie chciał pracować na śmietnisku
zły23.02.2022, 21:18
@fantygodnia. Sortownia śmieci i praca w niej to jakaś kara? Praca.Dobre zarobki i fajne towarzystwo.Popracuj gdziekolwiek nie na garnuszku rodziców na compie za ich pieniądze.
marian23.02.2022, 15:19
no no wreszcie te policjanty z Łapsz wzieły się do roboty.
z tąd23.02.2022, 15:01
Niech to ,,zezre,, na miejscu tak samo każdy przyłapany diler.
Fantygodnika23.02.2022, 14:12
Nie pochwalam takich czynów ale jak dostanie 7-10 lat to po chłopakowi jak wyjdzie po takiej stracie czasu raczej będzie mu wszystko jedno i mało prawdopodobnie żeby uczciwie potem żył.
Za tego typu przestępstwa powinni posadzić na jakieś 2-5 lat ale bez żadnych zawiasów. Najlepiej koło zakładu karnego usytłować sortownie śmieci i niech tam osadzenii pracują to się nauczą czy warto łamać prawo. Wszyscy na tym skorzystają od podatników po ekoterorystow kończąc na samemu więźniowi.
Anka23.02.2022, 11:41
No i tak trzymać! Posiedzi to może zmądrzeje. jak by nie posiedział to nie zmądrzał by raczej na pewno.
Jan Wiśniewski23.02.2022, 09:15
Dać mu najwyższy wymiar kary za tego typu przestępstwo, by już nigdy nie demoralizował naszą młodzież, by nie zabierał jej młodości i nie niszczył bezcennego zdrowia. Takie okazy nie powinny stąpać po tej naszej pięknej planecie. W więzieniu przydzielić go do pracy w kamieniołomach. To paskudne bydle.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl