24.02.2022, 10:44 | czytano: 8242

Bank Ochrony Środowiska likwiduje oddział w Nowym Targu. Kolejki klientów i kłopot dla gminy

Fot. Robert Miśkowiec
Klienci banku stoją codziennie w kolejce, żeby załatwić ostatnie pilne sprawy w placówce banku przy ulicy Waksmundzkiej. Od 1 marca najbliższe placówki BOŚ będą znajdować się w Krakowie i Nowym Sączu. Likwidacja wieloletniego oddziału banku w stolicy Podhala zrodziła duży problem dla Urzędu Gminy Nowy Targ.
BOŚ obsługiwał bowiem dotychczas punkt kasowy w Urzędzie Gminy Nowy Targ, w którym mieszkańcy mogli płacić gotówką. Gmina, po zapowiedziach o likwidacji oddziału, rozpoczęła poszukiwania innego banku, m.in. rozpoczęto rozmowy z PKO, ale wciąż nie wiadomo, który bank i czy jakikolwiek podejmie się obsługi punktu kasowego. Z tego też powodu od 1 marca zamknięta zostanie kasa na terenie urzędu, w którym dotychczas mieszkańcy wpłacali pieniądze.
- Już drugi rok z rzędu jest problem z przedłużeniem umowy z Bankiem Ochrony Środowiska, który nas obsługuje - przyznał na sesji wójt Jan Smarduch, dodając, że tym razem współpraca z bankiem definitywnie dobiegła końca, w związku z likwidacją placówki w Nowym Targu.

Wójt dodał jednak, że z przeprowadzonej analizy wynika, iż 80% wpłat na konto urzędu dokonywanych jest przez Internet i przelewami, a jedynie 20% mieszkańców korzystało z punktu kasowego.

Urząd przypomina, że od 1 marca 2022 r. wpłaty za wydanie zaświadczeń, pełnomocnictw, udostępnienie danych i inne, należy dokonywać wyłącznie na poniższy rachunek bankowy Gminy Nowy Targ: BOŚ O/NOWY TARG 53 1540 1115 2043 6050 1844 0001

Opłaty z tytułu podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego, podatku od środków transportowych, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na indywidualne rachunki bankowe, które pozostają bez zmian.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
karta24.02.2022, 18:18
Maseczki na buziach ale banknoty zarazków nie przenoszą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl