25.02.2022, 18:20 | czytano: 2440

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Zakopane

ZAKOPANE. Przewodniczący Rady Miasta Jan Gluc zwołał na poniedziałek nadzwyczajną sesję.
W porządku obrad znalazł się tylko jeden punkt. Jest to "wyrażenie solidarności z miastem Stryj na Ukrainie".
Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 w Urzędzie Miasta.

Przypomnijmy, że samorząd organizuje pomoc dla mieszkańców ukraińskiego Stryja. Od soboty do poniedziałku (26-28 lutego) w punkcie zbiórki darów przy Alejach 3 Maja (w lokalu, gdzie mieścił się bank) przyjmowana będzie żywność długoterminowa, śpiwory, koce, materace, materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne, jednorazowe naczynia i sztućce, czy ręczniki papierowe.

Zbiórki będą prowadzone na terenie Zakopanego także przez wszystkie szkoły podstawowe i parafie oraz oznakowane sklepy i apteki, które zgłosiły się do akcji.

Do akcji włączyły się wszystkie gminy powiatu tatrzańskiego.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Skała27.02.2022, 11:25
do@Smok
O ile pierwszy Twój wpis był dobry, o tyle w drugim kompromitujesz się, a szkoda. Nie tylko prostacki styl pisania i wulgaryzmy, ale i totalne bzdury. Utrzymanie państw buforowych pomiędzy Polską,a Rosją (takich jak Ukraina) jest w naszym interesie, bowiem zwiększa nasze bezpieczeństwo. Nie zapominaj, że głównym zagrożeniem Polski od czasów rozbiorów jest Rosja.
AntyUPA27.02.2022, 01:14
W Stryju, które to miasto ma być poparte rezolucją zakopiańskich radnych, istnieje pomnik Bandery i poświęcone mu muzeum. Muzeum to jest finansowane z kasy miasta!! Za pomocą dla potrzebujących jestem, ale za takimi akcjami politycznymi jak chce odwalić zakopiańska rada miasta absolutnie nie. Plujemy na pamięć 100 tysięcy bestialsko zaszlachtowanych (bo mord to zbyt łagodne słowo) Polaków na Wołyniu. Wstyd przewodniczący Janie Gluc, że wyszedłeś z taką inicjatywą.
Smok26.02.2022, 22:00
No, bo wojna wojną, tragedie się dzieją tam okropne, ale to nie znaczy, że mamy dawać se pluć prosto w twarz i udawać, że to pada deszcz.

120 szpitali przygotowane w Polsce dla ukraińców, a do specjalisty kolejki dla polaków po pół roku-rok.

No i co najważniejsze: to wszystko poszło w złą stronę, Ukraina zaatakowana przez Rosje, my w natowskiej d... z amerykańskimi przygłupami na swojej ziemii, no nic dobrego raczej świata w niedalekiej przyszłości nie spotka, bo chyba ciężko by się było teraz uśmiechnąć do Rosji, zwłaszcza tej Ukrainie, co jedyne wyjście jakie teraz widzę, to jakby zwyczajnie z honorem skapitulowała i przystała na postawione warunki, a my szybiutko z Łukaszenkiem sie dogadywać i ruskimi przeciw zachodowi. Ale to mrzonki, tępaki i tak wybierom wojne.

A najgorsze to to, że nie swoją wojne, ale u siebie.
Skała26.02.2022, 17:05
do@ Smok
Bardzo się cieszę, że o tym wspominasz. Pomagamy bezinteresownie Ukraińcom, nie dbając o własny honor i pamięć o ofiarach rzezi wołyńskiej. Trzeba jednak postawić warunki Ukraińcom, albo pomniki dla bestialskich bandytów z UPA i nazywanie ulic nazwiskiem zbrodniarza Bandery, albo nasza pomoc.
Smok26.02.2022, 06:55
Lokalny sejmik na Wołyniu (coś jak nasze sejmiki wojewódzkie) przyjął niedawno uchwałę, że rok 2022 będzie rokiem UPA. I Chcieli by, żeby cały parlament pod tym się podpisał, no nieźle.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl