26.02.2022, 18:30 | czytano: 3347

Pomoc Ukrainie w Ochotnicy

Wojna rozlewa się już w całej Ukrainie. Ukraińcy dzielnie odpierają ataki agresora walcząc o swoją i wiele wskazuje również o naszą wolność. Na naszych oczach rozgrywa się dramat cywilów, w tym matek z dziećmi, których domy stały się celem ataków wojsk rosyjskich
- Jestem bardzo dumny i zbudowany postawą wielu mieszkańców naszej gminy, którzy już pomagają rodzinom swoich ukraińskich pracowników i znajomych! - pisze w mediach społecznościowych wójt Ochotnicy Tadeusz Królczyk.
Solidaryzując się w tej straszliwej tragedii z mieszkańcami Ukrainy wszyscy możemy nieść pomoc!

-  Już jutro w naszych kościołach parafialnych będzie można dokonać wpłat na Caritas Polska.

-  Od przyszłej środy 2 marca (Środy Popielcowej) będziemy organizować zbiórkę żywności i najpotrzebniejszych materiałów poprzez jednostki OSP, szkoły, Woki i wszystkie organizacje pozarządowe z terenu gminy.

-  Ogłosimy na stornach internetowych i FB listę potrzebnych produktów oraz miejsca i czas zbiórek. (Chcemy się dobrze do tego przygotować, tak aby pomoc trafiła taka jaka jest potrzebna i tam gdzie jest potrzebna.)

-  Jestem w kontakcie z Proboszczem jednej z Parafii we Lwowie i w tej chwili ustalamy szczegóły dot. zapotrzebowania na pomoc.
-  W poniedziałek pracownicy Urzędu Gminy zgodnie z wnioskiem Pana Łukasza Kmity Wojewody Małopolskiego wykonają telefon do wszystkich gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów z pytaniem o możliwość przyjęcia uciekinierów.

- Jeżeli ktoś jest gotowy przyjąć uchodźców z Ukrainy do prywatnego domu może zgłaszać taką gotowość w parafiach (akcja Caritas Polska) jak również GOPS.

Zróbmy to co możemy i tyle ile możemy, aby pomóc mieszkańcom Ukrainy, którzy znaleźli się w tej tragicznej sytuacji, bo nie ma nic straszniejszego niż wojna.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. jd/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Chinczyk27.02.2022, 19:00
Do ocena z orawy! Gdzie zdobyli te mądrość ci którzy do Polski idą na zakupy. Cynicy Ochotnice znam buta to na prawie idzie pełną parą nic wiecej
Tu i tam27.02.2022, 18:53
Do ocena z oraawy proszę o nieobrazanie Ochotnicy w dobie ludzkiej potrzeby jest to spontaniczne. Ochotnica jest mi bliska a Orawa i jej buta to dopiero frwające kukulki. Dopiero tam jest pełno cynizmu. OCHOTNICE znam od szpiku kości a Orawa jest przy niej cieniuttka ...
przezyłem27.02.2022, 13:51
Pomoc Ukrainie to będzie dopiero potrzebna za 2 - 3 miesiące
i zobaczymy wtedy aktywność
Wszyscy pomagają i nie chwalą się ...
Stan wojenny w Polsce przezyłem i wiem jak wazna jest pomoc po roku ... pięciu
ocena z Orawy27.02.2022, 08:49
Wszyscy pomagają - a Ochotnica jak zawsze - głupota jak gołebica fruwa
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN27.02.2022, 08:33
Tak powinny reagować władze Miasta Nowego Targu i Starostwo Powiatowe. Brawo Wójcie. Ochotnica wie co to jest wojna.
Jaś26.02.2022, 22:58
urzędasy w Krościenku może i wy pomoglibyście coś??? wkoło kazda prawie gmina pomaga.!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl