28.02.2022, 09:52 | czytano: 5643

Karetka z OSP Bukowina Tatrzańska w darze dla Ukrainy

Fot. OSP Bukowina Tatrzańska
Kompletnie wyposażona i wypełniona darami karetka należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej wyjechała dziś rano sprzed bukowiańskiej remizy w stronę ukraińskiej granicy. Tam zostanie przekazana druhom ratującym ludzkie życie - poinformowała jednostka.
Ambulans opuścił jednostkę dziś w godzinach porannych. Zgodnie z prośbą ratowników ukraińskich do karetki dołączony został namiot pneumatyczny, nagrzewnica, łóżka polowe oraz koce. Ośrodek zdrowia NZOZ w Bukowinie Tatrzańskiej doposażył karetkę w liczne materiały opatrunkowe i środki medyczne, które w tym momencie najbardziej potrzebne są u naszych wschodnich sąsiadów.
"Przekazanie samochodu odbędzie się w pobliżu granicy. Po załatwieniu spraw formalno-prawnych nową załogę czeka również krótkie szkolenie z obsługi sprzętu. Wszystkim włączającym się w pomoc bardzo serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla członka OSP Bukowina Tatrzańska generała Józefa Galicy, który osobiście bardzo zaangażowany był zarówno w pozyskanie karetki na potrzeby naszej jednostki, jak i przekazanie jej ratownikom z Ukrainy" - dodają bukowiańscy druhowie.


Źródło: OSP Bukowina Tatrzańska, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl