01.03.2022, 08:00 | czytano: 2958

Wójt napisał list do mieszkańców. "Wkraczamy w 2022 rok z nowymi zadaniami, wyzwaniami i oczekiwaniami"

Andrzej Pietrzyk. Archiwum Podhale4.pl
Andrzej Pietrzyk napisał list do mieszkańców gminy Bukowina Tatrzańska. Do domów dostarczyli go listonosze. Mieszkańcy dowiadują się z niego o planowanych na ten rok inwestycjach, obowiązku wymiany pieców czy konieczności pobierania opłaty miejscowej.
"Wkraczamy w 2022 rok z nowymi zadaniami, wyzwaniami i oczekiwaniami, mają nadzieję, że to będzie kolejny rok sukcesów i zrealizowanych planów, a nikomu z nas nie zabranie szczęścia i zdrowia" - napisał w pierwszy słowach wójt Bukowiny Tatrzańskiej. Nie ukrywa, jak podkreśla, że będzie to rok trudny, a gmina będzie realizować inwestycje, jakich do tej pory nie prowadziła. Te najważniejsze to budowa oczyszczalni ścieków w Białce Tatrzańskiej, budowę boiska wielofunkcyjnego w Bukowinie Tatrzańskiej czy drogi w Rzepiskach (Porok Bryjów i Pawliki).
"Oczywiście, Ci z państwa, którzy realizowali zwoje prywatne inwestycje, zdają sobie sprawę z tego, z jakimi problemami i trudnościami trzeba mierzyć się, aby rozpocząć, a potem oddać do użytku inwestycję" - dodaje.

W dalszej części listu wójt Pietrzyk porusza tematy wymiany kotłów (uchwała antysmogowa), odpadów komunalnych (brak podwyżek opłat za śmieci), chodników (ich odśnieżanie to obowiązek właścicieli przyległych nieruchomości), dodatku osłonowego (gdzie i jak się starać) czy opłaty miejscowej (apel o pobieranie jej od turystów). Zachęca również do korzystania z gminnej komunikacji.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bukowion01.03.2022, 11:30
bodyj ta bodyj
ania01.03.2022, 08:41
Trochę to po "polskiemu" nie po polsku. Może warto się zastanowić nad zmianą osoby redagującą takie "listy".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl