01.03.2022, 15:40 | czytano: 2043

Piotr Bąk wylicza tegoroczne inwestycje w powiecie tatrzańskim: droga, most, parking

Starosta Piotr Bąk. Fot. Piotr Korczak
- Jeśli chodzi o drogi powiatowe to ten rok będzie szczególny, bo zostanie wykonany generalna modernizacja ostatniej drogi powiatowej, która dotychczas nie miała poważnego remontu. To droga numer 1650K prowadząca z Białego Dunajca do Bukowiny Tatrzańskiej przez Gliczarów Dolny - mówi starosta tatrzański Piotr Bąk.
Kolejną rzeczą jest parking pod Gubałówką. - To bardzo ważny elementem infrastruktury parkingowej - podkreśla. - Jest to parking w centrum miasta, który obsługuje ruch turystyczny przede wszystkim na Gubałówkę, ale również Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc „ODRODZENIE” im. Klary Jelskiej do którego przybywają pacjenci z całej Polski. Teraz aby ten parking mógł prawidłowo funkcjonować musi być po prostu dostępny. Stąd budowa węzła komunikacyjnego Gładkie, który połączy ul. Powstańców Śląskich z ul. Gładkie i z dojazdem do parkingów zarówno po północnej jak i południowej stronie Cichej Wody.
Innym przedsięwzięciem komunikacyjnym będzie budowa mostu na potoku Młyniska, który umożliwi dostęp do Muzeum Tatrzańskiego, Szkół Budowlanych i całego tego obszaru miedzy potokiem Foluszowym, a potokiem Młyniska, który w tej chwili jest bardzo słabo skomunikowany.

Źródło: Starostwo Tatrzańskie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
allla03.03.2022, 18:37
Starosta P.Bąk jest ok, na pewno wolę jego niż poprzednią władzę..
obserwator01.03.2022, 18:25
A jak tam szpital w Zakopanem? Jak sytuacja na ginekologii?
Jeszcze tak nie było żeby personel i pacjentki musiały walczyć o istnienie oddziału.
Wyborca z ustupu01.03.2022, 17:03
Starosto, pora zostawić urząd, może pracować jako przewodnik, na świeżym powietrzu. Zostawić młodym bo to młodzi dziś mieszkańcy będą się mierzyć z Twoimi decyzjami, wy zaraz pójdziecie na emerytury, jesteś finansowo stabilni, zabezpieczeni, los zakopanego może macie na sercu a może tylko w kieszeni, nie wiem, Wszyscy nie są źli ale za to jak spapraliście Balzera, Podpaskę, jak wygląda rejon Dworca to dobrego słowa o Was nie mam.
Dalej:
Żadnych parkingów w centrum miasta!!!
Zero! Null Niet!
Cały ten ruch się rano wlewa popołudniu wylewa, wystarczy że lokalsi blokują wjazd przed 8 jadać nie na urlop czy dla przyjemności tylko tyrają w tym łez padole.
Niech turysty zostawią na tydzień auto na parkingu pod pensjonatem, hotelem, kwaterom i już. Są taksówki, jest spacer, rozwijajcie komunikacje miejską. Kuracjuszom zapewnijcie mały oddzielny parking, ale cała reszta ma poruszać się o obrębie miasta wszystkim - tylko nie prywatnym samochodem!
Pozdrawiam
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl