03.03.2022, 09:00 | czytano: 17585

Mieszkańcy powiatu nowotarskiego prowadzili plantację marihuany. "Na własny użytek"

Fot. KPP Sucha Beskidzka
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowotarskiego, w wieku 50 i 37 lat oraz 22-letniego mieszkańca powiatu suskiego, którzy w domu jednorodzinnym w gminie Bystra-Sidzina uprawiali konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 311 krzewów oraz ponad 1 kg gotowego suszu roślinnego.
W miniony weekend policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego KPP w Suchej Beskidzkiej udali się pod ustalony adres w gminie Bystra-Sidzina, w którym miała znajdować się plantacja konopi indyjskich.
- Na miejscu w budynku gospodarczym policjanci usłyszeli głosy wewnątrz przebywających osób oraz wyczuli charakterystyczny zapach kopii. Z uwagi, iż nikt drzwi do budynku nie chciał otworzyć, dopiero siłowe wejście pozwoliło funkcjonariuszom dostać się do środka lokalu - relacjonują suscy policjanci. - Podczas przeszukania budynku gospodarczego funkcjonariusze ujawnili plantację marihuany wraz profesjonalnie wyposażoną infrastrukturą. Podobny sprzęt wraz z krzewami konopi znajdowała się w sąsiednim budynku mieszkalnym. Łącznie podczas przeszukania policjanci ujawnili 311 krzewów konopi innych niż włókniste i ponad 1 kilogram suszu roślinnego. Policjanci zabezpieczyli rośliny oraz całość sprzętu, który służył do uprawy krzewów.

Mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie przesłuchania tłumaczyli, że plantację prowadzili na własny użytek.

Cała trójka usłyszała zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sucha Beskidzka, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
MAMUSIU RATUJ03.03.2022, 20:54
Ktos za duzo mielil jezorem i efekty widac...niestety.A moglo byc tak milo.
nijaki03.03.2022, 19:17
"Charakterystyczny zapach kopii" - tradycje rycerskie dalej żywe :D
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl