03.03.2022, 10:00 | czytano: 5859

Niesprawny bus na linii regularnej Dzianisz - Zakopane

Fot. ITD
Wiele do życzenia pozostawiał stan techniczny busa, który skontrolowali inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zatrzymali w Zakopanem bus kursujący na linii regularnej Dzianisz - Zakopane. - W trakcie kontroli dokonana została ocena stanu technicznego pojazdu pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa pasażerów. Inspektorzy ITD stwierdzili nieprawidłowości dotyczące układów hamulcowego, kierowniczego i oświetlenia oraz nadmierną korozję niektórych elementów - informuje WITD. - Niesprawny był nie tylko hamulec awaryjny (postojowy) autobusu. Wadliwa okazała się także przekładnia kierownicza. Oprócz tego nie działało oświetlenie. Skorodowane elementy poszycia tylnej części pojazdu mogły odpaść. W nie lepszym stanie były też progi autobusu. Poza tym inspektorzy ITD stwierdzili pęknięcia konstrukcji nośnej w okolicach mocowania amortyzatora oraz brak możliwości otwarcia drzwi tylnych i dostępu do bagażnika.
Stwierdzone w trakcie czynności kontrolnych usterki wykluczyły autobus z dalszej jazdy. W trasę będzie mógł wyruszyć ponownie po wykonaniu naprawy. Inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

Źródło: WITD, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
autobus03.03.2022, 14:50
Busy,jeden przystanek bilet trzy złote(sobota,niedziela,święta nie kursują). W miejskim cztery złote przez godzinę jazdy(są ulgi),czysto i luzik.Wasz wybór.
Obserwator03.03.2022, 11:00
Transport publiczny to wielka tragedia dla pasażerów. Busy jak konserwy mięsne ciasne .
Niepełnosprawny na wózku nie może się zabrać, matka z dzieckiem w wózku gondolowym do lekarza , rowerzystą, narciarz. Czas zlikwidować busiarstwo z kierowcami którzy muszą pracować codziennie od 6 do 21
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl