06.03.2022, 11:02 | czytano: 4441

Rycerze Kolumba odpowiedzieli na apel o pomoc braciom na Wschodzie (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG/LUDŹMIERZ. Zakon Rycerzy Kolumba w porozumieniu z Rycerzami z Ukrainy i archidiecezją lwowską i kijowska zorganizował dwudniową zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla ludności cywilnej. Dary zbierano w Nowym Targu w Domu Katechetycznym Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w salce Rycerzy w Domu Pielgrzyma Sanktuarium MB Ludźmierskiej.
Gromadzono przede wszystkim leki i środki opatrunkowe, ciepłe ubrania, koce, śpiwory, odzież termiczną, żywność długoterminową oraz agregaty prądotwórcze jak również olej napędowy i benzynę w kanistrach.
Dziś zebrane dary, a zdołano uzbierać dwa wypełnione po brzegi busy - trafią do magazynu w Centrum Jana Pawła II w Krakowie skąd w poniedziałek zostaną przetransportowane bezpośrednio do Lwowa.

Zakon Rycerzy Kolumba to największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym.

"Jeśli ktoś może przygarnąć dzieci i matki z Ukrainy na Podhalu i okolicach, to prosimy o kontakt z Rycerzami - Ludźmierz Rada 14001. Przygotowujemy aktywny formularz na komunikatory, który będzie łączył osoby chcące udzielić schronienia uchodźcom z nimi samymi. Formularz będzie gotowy do połowy tygodnia" - zapowiadają członkowie organizacji.

opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rycerz marcopolo07.03.2022, 09:22
Nie zadawajcie niewygodnych pytań
Zakonnik07.03.2022, 08:14
Bo ksiądz w Ludźmierzu /.../ buduje coś co nie będzie rentowne. Po co to komu za chwilę trzeba będzie remontować dom pielgrzyma i tak w kółko ale ważniejsze są ambicje księdza a ludzie i tak za to zapłacą.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Kika07.03.2022, 06:59
A w domu katechetycznym w nowym targu koło dużego kościoła są już jacyś uchodźcy? Gdzie jest kościół miłosierny?
avivat06.03.2022, 11:54
To bardzo cieszy, ale czy Dom Katechetyczny, który jest tak duży i niewykorzystywany, nie mógłby być miejscem schronienia dla rodzin z Ukrainy?
Z Ludzmierza06.03.2022, 11:51
Dlaczego Dom Pielgrzyma w Ludzmierzu stoi pusty? Mieszkają tam tylko zakonnice (5 os.) Przecież mógłby spokojnie pomieścić kilkadziesiąt osób. Co robi rada parafialna? Nic. Tam rządzi tylko proboszcz, który nie bardzo chce takiej inicjatywy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl