06.03.2022, 13:03 | czytano: 3590

Demontaż mobilnego lodowiska

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Rozpoczął się proces rozmrażania mobilnego lodowiska postawionego w grudniu ub. roku na płycie Rynku.
Atrakcja dla łyżwiarzy pojawia się tu od kilku lat. Towarzyszy Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu. Tym razem nie obyło się jednak bez problemów.
Dwa razy przekładano termin inauguracji. Powodem były kłopoty techniczne, skutkiem czego wykonawca nie zdołał przygotować lodu. Udało się za trzecim razem - z tygodniowym opóźnieniem, dopiero w Wigilię.

Przedstawiciel Urzędu Miasta zapowiadał, że magistrat "zgodnie z zawartą umową wyciągnie adekwatne konsekwencje wobec wykonawcy, który nie przygotował lodowej tafli".

Gdy po kilkunastu dniach pytanie o konsekwencje wróciło - Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu ds. sportu i turystyki tłumaczył, że "do wykonawcy skierowane zostały pisma, a za okres, gdy nie było uruchomione lodowisko - nie dostali oni wynagrodzenia". - Zaproponowaliśmy, by czas darmowego korzystania został wydłużony. Stąd dzieci mogły korzystać z lodu do godz. 14. To dało satysfakcję dla wszystkich - tłumaczył.


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
inżynier mamoń07.03.2022, 09:21
Zostawcie zamiast budować nowa halę. Przecież ta jest dobra
Kika07.03.2022, 06:44
Miasto mogłoby przemyśleć inna lokalizacje tego lodowiska w przyszłym roku. Naprawdę to wątpliwa atrakcja na środku rynku. Mozne to przecie zpostawic na którymś boisku szkolnym lub w parku, gdzie jest cicho i bezpiecznie i nie tarasuje się przejścia prze rynek.
Licho06.03.2022, 17:16
Nie życe se żadnego demontażu lodowiska ma być czynne do końca sierpnia tak se chcem i już
Sdsss06.03.2022, 15:06
Przy takiej pogodzie to z jeszcze 2 tygodnie śmiało można by skorzystać z łyżew. Ocieplenie planowane w połowie marca
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl