07.03.2022, 11:00 | czytano: 6971

Pracownicy nie chcieli zmiany ordynatora

Arch. Podhale24.pl
Do zmiany na stanowisku ordynatora Oddziału Wewnętrznego Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju doszło wbrew woli personelu.
Nowym ordynatorem została, jak już informowaliśmy, Joanna Czarny-Nowak. Personel oddziału przesłał jednak wcześniej do dyrekcji lecznicy pismo (odczytano je na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju) z prośbą o pozostanie na stanowisku dotychczasowego ordynatora lek. Stanisława Świdra. - Przeprowadził oddział przez trudny okres pandemii, umiejąc zorganizować pracę oddziału w tym trudnym czasie. Jest bardzo pracowity, czego dowodem jest liczba dyżurów pełnionych przez niego w oddziale. Wielokrotnie to on zapełniał luki w grafiku dyżurnym (...) To właśnie dzięki jego zaangażowaniu i kreatywności oddział realizował kontrakt z NFZ - przekonywali. - Zmiana tego faktu może tylko pogorszyć funkcjonowanie oddziału i wcale nie zapewni efektywności w pracy zespołu - zakończyli.
Prezes szpitala Witold Latusek przekonuje, że zmiany były potrzebne. - Subiektywne oceny pracowników oddziału nie mogą być jednak jedynym wyznacznikiem zmian lub ich braku. Bardzo się cieszę, że udało się zbudować w Oddziale Wewnętrznym zespół. który jest w stanie kolektywnie stanąć w obronie jednego z jego członków. Jednak rolą kierownictwa podmiotu leczniczego jest troska o wszystkie zainteresowane strony, w tym przede wszystkim o pacjentów oddziału. Dlatego musiało dojść do wzmocnienia kadrowego oddziału i zmiana na stanowisku ordynatora Oddziału Wewnętrznego. W moim przekonaniu zmiana była oczekiwana przez wszystkich dlatego tak ciepło przyjęto nową Panią Ordynator.

Jak dodaje, zadaniem ordynator lek. med. Joanny Czarny-Nowak jest podwojenie liczby przyjmowanych pacjentów, poprawa komunikacji z pacjentami i ich rodzinami oraz usprawnienie funkcjonowania internistycznej części Izby Przyjęć.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ana08.03.2022, 16:39
Może ona poprostu będzie przyjmowała chorych przywiezionych im karetka...A nie jak dawny ordynator....odmowa bo pacjent jest np.starszy i onkologiczny...i może jechać jego zdaniem do Nowego Targu....albo i dalej.... Z czegoś się wzięła ta zmiana....
miescon08.03.2022, 15:08
Zadaniem nowej Pani ordynator będzie podwojenie liczby przyjmowanych pacjentów. Bedzie urządzała łapanki na ulicach?
Aneta08.03.2022, 09:37
I bardzo dobrze że już to nie ma... kawał ...I resztę ... Do rodzin pacjentów beszczelny i arogancki! Potrafił nawet przez telefon kobiecie ubliżyć niecenzruralnie...może w końcu na oddziale wewnętrznym będzie jak powinno być....w końcu skargi podziałały! Nawet szpital w Nowym Targu skargi pisał że nie chce pacjentów przyjmować do Rabki ....
za dużo tych świdrów...tak piszę z małej bo takiego człowieka nigdy nie spotkałam i na dużą literę nie zasługuje....jak to on się określał- pan doktor świder..... ha ha ha dało rady! Piękna wiadomość na dzień kobiet!!!!!!
Zespół07.03.2022, 22:30
... ,,Bardzo się cieszę,że udało się zbudować w Oddziale Wewnętrzym zespół,który jest w stanie kolektywnie stanąć w obronie jednego z jego członków"" Hm...ja i wiele pewnie z nas może tylko pozazdrościć w dzisiejszych czasach takiego Ordynatora i Jego Zespołu.Brawo!Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
epo07.03.2022, 19:15
Kompetencji jako lekarz pana Staszka nie nam oceniać , ale istnieje jeszcze coś takiego jak relacje z rodzinami pacjentów ,dla wielu w ocenie mówiąc bardzo delikatnie były niezadowalające.
sicario07.03.2022, 13:57
Od kiedy to podwładni wybierają dyrektora, to jakaś nowość, to nie wybory do sejmu czy też rady gminy. Tylko starosta jest wybierany w ten sposób, ale to akurat w opinii zdecydowanej większości zbędna osoba w kraju.
p07.03.2022, 13:40
je3en świder w urzędzie , drugi świder a szpitalu - a ak rządzą to wiemy wszyscy ...
rab07.03.2022, 11:35
Jedno wiem,że najlepszym zarządcą jest swój,a nie przywieziony.Doktor Świder,jest bardzo dobrym lekarzem!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl