07.03.2022, 13:38 | czytano: 5495

Pięciu kierowcom policja zabrała prawo jazdy

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W weekend w powiecie tatrzańskim czworo kierowców straciło prawo jazdy za jazdę po alkoholu, a piąty za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.
- Niestety liczne apele oraz wzmożone kontrole drogowe nie wpływają na zachowanie niektórych kierowców na Podhalu. Nadal zatrzymujemy przynajmniej raz dziennie pijanego kierowcę - mwi asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
Trzech kierowców po alkoholu zatrzymano w gminie Bukowina Tatrzańska, a jednego w Zakopanem. Niechlubny rekordzista zatrzymany w Rzepiskach miał w organizmie aż 3.2 promila alkoholu. 58-latek już stracił prawo jazdy. W niedzielę wieczorem na zakopiance w Białym Dunajcu policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali kierowcę forda, który w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Ten kierowca również stracił prawo jazdy.

Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi do dwóch lat w więzieniu.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
czas zacząć zaglądać do kodeksu RD09.03.2022, 00:29
art. 135 ustawy prawo o ruchu drogowym mówi kiedy policjant może zatrzymać prawo jazdy ( oczywiście za pokwitowaniem )w poniższych sytuacjach:, a resztę Mariusz sobie poczytaj < nie jest to zabranie uprawnień do kierowania pojazdami < a tak patrząc przepisami ruchu drogowego innych krajów to przeciągu miesiąca na drogach byłoby pusto
Mariusz07.03.2022, 20:50
Ludzie kiedy wy wreszcie się nauczycie, że policja nie ma prawa zabrać prawa jazdy. Takie uprawnienia ma tylko i wyłącznie sąd na dzień dzisiejszy w Polsce. Policja ma prawo jedynie czasowo wstrzymać uprawnienia do kierowania pojazdem/mi.
Sami Swoi07.03.2022, 15:17
Jeżdżą pijani, a niektórzy bez prawa jazdy.Nie boją się niczego. Co tydzień są zabierane prawa jazdy i nic to nie daje
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl