12.03.2022, 10:21 | czytano: 5420

Tir pełen darów wyruszył z Nowego Targu (zdjęcia)

Z Powiatowego Magazynu Pomocy w Nowym Targu wyjechał tir pełen palet z darami dla potrzebujących obywateli Ukrainy uciekających przed wojną.
- Serdecznie dziękuję pracownikom starostwa, wszystkim wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pracę magazynu pomocy, a szczególnie dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy przekazali dary dla potrzebujących - zaznacza starosta nowotarski Krzysztof Faber.
W dalszym ciągu Powiatowy Magazyn Pomocy przyjmuje dary dla potrzebujących. - Z uwagi na fakt, iż na terenie powiatu schronienie znalazło prawie 2 tys. uchodźców, starostwo zmienia formę działania. Trwają pracę nad uruchomieniem punktu wydawania pomocy humanitarnej, który swoją siedzibę będzie miał w Parku Handlowym Stopiak przy ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu – podkreśla Radosław Jastrzębski, kierownik Powiatowego Magazynu Pomocy.

Jednocześnie apeluje on, aby osoby indywidualne przekazujące dary dla potrzebujących od środy 16 marca dostarczały je do nowo utworzonego punktu. Szczegóły funkcjonowania punktu już niebawem.

oprac. r/ Starostwo Nowotarskie
Może Cię zainteresować
komentarze
kupie plytki + kafelki21.03.2022, 08:03
wysyłajcie wysyłajcie, ciekawe kto Wam pomoże jak będzie bieda i nędza za niedługo
serieusement13.03.2022, 13:51
Pomoc sąsiadowi jest potrzebna i to nie może podlegać jakiejkolwiek dyskusji. Chodzi jedynie o to, żeby była ona profesjonalnie udzielana, bez tromtadracji, oraz o usprawnienie logistyki, żeby nie wozić ciężkiego towaru jakim jest żywność TIR-ami po całej Polsce, bo lada moment - wiele na to wskazuje - zacznie w ogóle brakować paliwa na stacjach. Z tą perspektywą się powoli oswajajmy, teraz nie jest czas myśleć jakie logo umieścić na plandece, bo to jest rzecz wtórna.
mieszkaniec13.03.2022, 09:51
Poważnie, wyrzuciliście w błoto kasę żeby wydrukować za kilka tysięcy złotych plandekę na tira? Nie lepiej było za te pieniądze kupić więcej darów?

Patologiczny wydatek.
serieusement12.03.2022, 21:00
Na przyszłość trzeba jednak będzie przejść na zbiórki pieniężne i organizator pomocy lepiej żeby posyłał pieniądze do producenta Cisowianki, który bezpośrednio z Nałęczowa przesłałby Tira z wodą na Ukrainę, bo to znacząco obniżyłoby koszty paliwa (obecnie bardzo niepotrzebnie towar podróżuje dodatkowo przez Podhale - obawiam się że w najbliższym już czasie problemy z benzyną wymuszą na nas tego typu racjonalizacje w każdej sferze naszego życia).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl