12.03.2022, 16:13 | czytano: 2755

Orawa pospieszyła z pomocą

Fot. Urząd Gminy w Jabłonce
Zebrane w ramach akcji „Gmina Jabłonka Solidarna z Ukrainą” dary zostały przekazane do punktu socjalnego Caritas w Brzegach koło Krakowa.
W dniach 1-6 marca została zorganizowana zbiórka najpotrzebniejszych darów: żywności, art. chemicznych, środków czystości, ciepłych koców, pościeli. Mieszkańcy przynosili dary do budynku gminy, a także do 7 remiz OSP: Jabłonka, Chyżne, Orawka, Podwilk, Lipnica Mała, Zubrzyca Dolna, Zubrzyca Górna.
W pomoc w przeprowadzeniu akcji zaangażowali się zarówno pracownicy wszystkich jednostek gminy jak i strażacy.

Miejscowa ludność okazała wielką szczodrość serc i pośpieszyła z pomocą obywatelom Ukrainy, w wyniku czego udało się zebrać prawie 8 ton darów, które 9 marca tirem zostały dostarczone do Punktu Socjalnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Brzegach. Przy rozładunku pomogli strażacy.

Dary za pośrednictwem Punktu Socjalnego Caritas trafią do placówek przyjmujących uchodźców, a także część z nich zostanie wysłana transportem humanitarnym w poza granicę, do miejsc ogarniętych kryzysem wojny.

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych dalszą pomocą potrzebującym z Ukrainy, Urząd Gminy w Jabłonce informuje, że akcja pomocowa prowadzona we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej na terenie gminy nadal trwa. Dary można przynosić do gminnego magazynu pomocy, który jest prowadzony w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Punkt zbiórki jest czynny w każdy piątek w godzinach od 8:00 do 15:30.
Przekazane dary trafią do placówek przyjmujących uchodźców, część z nich zostanie wysłana transportem humanitarnym poza granicę, do miejsc ogarniętych kryzysem wojny, a także wesprą uchodźców przebywających na terenie gminy Jabłonka.

Źródło: UG Jabłonka, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl