13.03.2022, 10:38 | czytano: 1504

Szczawnica włączyła się w pomoc uchodźcom

zdj. pieniny24
SZCZAWNICA. Najtrafniej akcję można opisać: "wszystkie ręce na pokład". W pomoc zaangażowały się dosłownie wszystkie grupy społeczne i służby.
Dary zbierają szkoły, przedszkola, parafia, osoby prywatne. Część ubrań jest używanych, ale dobrej jakości, wyprasowanych i pachnących, jednak bardzo wiele przedmiotów jest nowych, prosto ze sklepu, jeszcze z metkami.
Każda z ponad 200 osób przybyłych z Ukrainy do Szczawnicy ma już dach nad głową. Wszyscy korzystają z gościnności pensjonatów i domów prywatnych.
W remizie OSP znajduje się Gminny Magazyn Pomocy, który przyjmuje dary, m.in: żywność, środki czystości, artykuły higieniczne, odzież i obuwie.

Władze miasta i gminy zachęcają do przynoszenia rzeczy do magazynu gminnego, aby scentralizować zbiórki i utworzyć kompleksowe miejsce pomocy na terenie Szczawnicy. Każdy obywatel z Ukrainy znajdzie tu dla siebie produkty pierwszej potrzeby jedzenie, artykuły kosmetyczne, odzież.

Właściciele obiektów przyjmujących osoby przybyłe z Ukrainy proszeni są o informowanie potrzebujących o możliwości korzystania z magazynu, pomoc jest udzielana każdorazowo - wg potrzeb.

Gminny Magazyn Pomocy znajduje się w budynku remizy OSP przy ul. Szalaya 84. Czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

jd, pieniny24
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl