19.03.2022, 17:24 | czytano: 13584

Ostatnia droga Józefa Różańskiego (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Najbliżsi, znajomi, nowotarżanie, byli współpracownicy i koledzy, przedstawiciele wielu instytucji, organizacji i środowisk pożegnali Józefa Różańskiego, zasłużonego mieszkańca Nowego Targu, który w sobotę został pochowany na starym cmentarzu. Zmarł 16 marca w wieku 90 lat.
Mszę św. pogrzebową odprawił w kościele św. Anny ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny, w asyście 9 księży. Wzięli w niej udział liczni wierni, poczty sztandarowe i delegacje. Władze miasta reprezentowali burmistrz Grzegorz Watycha i przewodniczący rady Grzegorz Luberda.
Śp. Józefa Różańskiego wspominali m.in. przedstawiciele Związku Podhalan - prezes zarządu głównego Julian Kowalczyk i nowotarskiego oddziału Wojciech Groń, ks. Mieczysław Łukaszczyk, ks. Paweł Łukaszka, przedstawiciele GOPR, związku pszczelarzy, strażacy. Każdy mówił o jego wielkich zasługach. Podkreślano jego silne zaangażowanie w sprawy społeczne, wiedzę, ducha, zaangażowanie w wiele spraw, wszechstronność, odpowiedzialność i pracowitość.

Na cmentarzu zagrała mu muzyka góralska, trombita, trąbka, zawyła strażacka syrena.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mm19.03.2022, 22:01
Szymon Pyzowzki zdjęcie nr 25 ...te
JAN19.03.2022, 21:44
DOBRY CZŁOWIEK
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl