21.03.2022, 09:46 | czytano: 4925

Nowotarżanin brązowym medalistą Mistrzostw Europy SuperEnduro 2021/2022!

Pochodzący z Nowego Targu zawodnik SuperEnduro - Oskar Kaczmarczyk - w miniony weekend podczas ostatnich rund tegorocznego cyklu FIM SuperEnduro World Championships wywalczył brązowy medal w klasie Europa!
Po wielu sezonach startów w klasie Junior, w sezonie 2021/2022 Oskar Kaczmarczyk przeniósł się do rywalizacji w klasie Europa. Na cykl jego klasy składały się 4 eliminacje. Zmagania rozpoczęły się w grudniu w Krakowie, następnie rywalizacja przeniosła się na Węgry, po to by w marcu zawitać do niemieckiej Riesy. Ze względu na perturbacje związane z pandemią COVID-19, w Niemczech zostały rozegrane aż dwie rundy, co dodatkowo podniosło poziom trudności. Starty dzień po dniu w tak wymagającej dyscyplinie jaką jest SuperEnduro, to niemałe wyzwanie.
Kaczmarczyk w Niemczech rozkręcał się z każdym kolejnym wyścigiem. Po sobotnim, słabym występie w kwalifikacjach, w biegach finałowych wykazał się większa precyzją i pierwszy wyścig zamknął na 6 miejscu, ale w drugim odnotował poprawę i był trzeci. Wynik 6-3 tego dnia dał mu 5 miejsce w klasyfikacji zawodów i pozwolił utrzymać 4 miejsce w generale mistrzostw, choć rywale zdołali odskoczyć mu o dodatkowych kilka oczek.


W niedzielę zawodnicy ponownie wyjechali na tor w Sachsen Arenie, ale tym razem czekał ich start w drugą stronę. Tego dnia Oskar był w świetnej dyspozycji i od samego początku prezentował spójną i nastawioną na atak jazdę. Po zajęciu trzeciego miejsca w kwalifikacjach, finał pierwszy także zamknął jako trzeci w stawce. Prawdziwa batalia rozegrała się jednak w ostatnim wyścigu sezonu, gdzie Oskar stoczył zaciętą walkę z Alessandro Azzalinim, który był głównym pretendentem do brązu. Ostatecznie to jednak Oskar zarejestrował się na mecie przed nim i zajął miejsce drugie! To odwróciły losy w tabeli, dzięki czemu Kaczmarczyk nie tylko ostatnią rundę podsumował na 2 stopniu podium, ale co najważniejsze, z Riesy wyjechał z brązowym medalem Mistrza Europy.

To był dzień i weekend pełen emocji! Jestem bardzo zadowolony zarówno ze startu w Niemczech, jak i całego sezonu. Najważniejsze jest dla mnie to, że mogłem wystartować w pełnym cyklu i wszędzie reprezentowałem w miarę równy poziom. No – może poza startem na Węgrzech, którego po prostu nie czułem. Tam coś się posypało. Nie byłem sobą i zająłem 14 miejsce, ale wszystko rozstrzygnęło się w Riesie. Do całego cyklu przystąpiłem bez ciśnienia, ale wiedziałem też na co mnie stać i że mogę być konkurencyjny. To przyniosło rezultat! Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy we mnie wierzyli i pomogli mi w realizacji tego celu, jakim był start pełnego cyklu Mistrzostw Europy SuperEnduro 2021/2022. Teraz czas na zabawę w terenie! – skomentował Oskar Kaczmarczyk.

Mistrzem Europy został Sony Goggia, a wicemistrzem Aurelien Addesso.

mat. prasowe, fot. Jolanta Bednarz
Może Cię zainteresować
komentarze
Władek22.03.2022, 14:25
HEHEHE Krzysiu tak POWINNO być, ale nigdy nie będzie. Dla burmistrza nie są ważni sportowcy którzy odnoszą sukcesy tylko frywolne rozdawnictwo publicznych pieniedzy dla pseudo zawodników. Chłopak mógł zapisać się na hokej to zawsze by coś dostał bez wzgledu na osiągniecia tak musi liczyć na siebie i inaczej nigdy nie bedzie.
Krzysztof22.03.2022, 10:52
Gratulacje. Włodarz miasta powinnien wręczyć nagrodę finansową 50 000 zł na dalszy rozwój zawodnika promującego miasto Nowy Targ na arenie miedzynarodowej. Nie było by również głupim pomysłem stypendium sportowe wypłacane co miesiąć jak w przypadku naszych nieudaczników z kijami hokejowymi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl