21.03.2022, 17:26 | czytano: 2605

Rozkopane centrum Szczawnicy - remont przejścia dla pieszych i chodnika

Fot, UMiG Szczawnica
W centrum Szczawnicy, na przejściu dla pieszych koło szkoły i willi Temida realizowane są roboty budowlane finansowane z programu "Poprawa bezpieczeństwa przejść dla pieszych".
Zaplanowana jest modernizacja przejścia dla pieszych na drodze powiatowej, z którego codziennie korzystają m.in. dzieci idące do Szkoły Podstawowej nr 1. Zamontowane zostanie dodatkowe oświetlenie, wykonane zostaną nowe połączenia z ciągami pieszymi, poza tym roboty będą obejmować remont odcinka drogi poprzez wymianę nawierzchni na całej szerokości jezdni, wykonanie zatoki postojowej oddzielonej od jezdni krawężnikami betonowymi i wykonanie nowego odcinka chodnika dla pieszych. Termin realizacji projektu planowany jest na koniec maja, ale jak mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda, wykonawca deklaruje, że możliwe jest zakończenie prac około połowy kwietnia.
jd/
Może Cię zainteresować
komentarze
wieśka22.03.2022, 14:16
Do 40 złotych. Pomoc dla Ukraińców niech organizują ci, co się od kilkunastu lat tam "angażują". Dlaczego my mamy z tego powodu .....
40 złotych21.03.2022, 21:07
Lepiej byś się zajął zorganizowaniem pomocy Ukraińcom i szczawniczanom, którzy ich przyjęli. Wszędzie burmistrzowie i wójtowie już dawno sprawą skutecznie się zajęli, a ten... Ech, szkoda gadać.
tc21.03.2022, 21:01
Ale przecież to robi powiat, to czemu on się chwali?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl