28.03.2022, 18:25 | czytano: 6384

Ukraińskie dzieci rozpoczęły naukę w Jabłonce

Fot. UG Jabłonka
Dzieci z Ukrainy rozpoczęły dziś naukę w utworzonych w budynku Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej oddziałach dla grupy przedszkolnej i klas I – III, IV – VI oraz VII – VIII.
Ponad 70 uczniów przywitali rano wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak i dyrektor Centrum Usług Wspólnych Bernadeta Plaszczak wraz z gronem pedagogicznym. Na dobry początek wszyscy uczniowie otrzymali pełną wyprawkę szkolną. Nowe zeszyty, piórniki i inne przybory szkolne ucieszyły dzieci, dla których pierwszy dzień w nowej szkole jest wyjątkowym przeżyciem. Padły też słowa otuchy, zapewnienie wsparcia i życzenia owocnej nauki.
Źródło: UG Jabłonka, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
misiek31.03.2022, 00:28
ło matko to ile ich jest na łorawie? Czy nie za dużo? Toć to ścisk po szkołach będzie. A nie mogą uczyć się zdalnie w swoim języku i ukończyć klasy w swojej szkole? O co to chodzi? Ponoć laptopy i komputery trzeba im skołować niby do zdalnej. Chyba nasi przesadzają z tymi Ukraińcami. Chcą wyjść przed szereg czy co. Pozdro
Damian29.03.2022, 15:39
Pięknie, niech im Polska będzie nowym domem.
Kiel29.03.2022, 09:20
Czytając te komentarze żal mi was ludzie. Te kompleksy mniejszości, ta wieczna zazdrość. Dla tych co pomagają - szacunek. Pomagających zawsze będzie więcej. Ujadają ci co nic w życiu nie osiągnęli, liczą że im Panstwo znowu coś za darmo da i po prostu boją się, że część z tego co by za nic mieli dostać, otrzymają inni. Możecie psioczyc ile chcecie, ale taka prawda.
Zderzak29.03.2022, 08:23
Tutaj komentarzy powinno być brak... nie smuć twarzy dziecka które z ufnością na świat patrzy...ludzie że świata dorosłych powinni umieć wyczuć kiedy można coś pisać a kiedy nie...wszystkie dzieci są niewinne tylko my dorośli przez lata zakrzywiamy ich losy by były takie jak My...
antycovidian29.03.2022, 06:02
Ukraińskie dzieciaki w sporej grupie, w różnym wieku, nie przestrzegający żadnych obowiązujących na ten czas obostrzeń i polskie dzieciaki, na których wymuszano noszenie maseczek, bo nawet przez telewizor zarażały - dalej nie widzicie, że pisowski nie-rząd robi Was w c... ?
Dm28.03.2022, 23:30
Polska naród altruistyczny choć nie ma na tyle ale pomoże. My pokażemy całemu światu jak się pomaga nawet własnym kosztem a reszta UE będzie zacierała ręce, że mają problem z uchodźcami z głowy. Naiwni Polacy.
Aw28.03.2022, 22:01
Jeszcze wam się czkawką Ci biedni Ukraińcy odbiją wspomnicie moje słowa
sąsiad28.03.2022, 20:38
Zamiast "głos z Podhala" powinno być "głos z Rosji", chociaż wątpie żeby jakiś ruski troll fatygował się pisaniem na małym portalu informacyjnym. Bardziej to jakiś sfrustrowany "górol", który się wystraszył że mu państwo 500+ weźmie i ukraincom da.
A i jeszcze pewnie prace, mu zabiorą. Ci ludzie musieli uciekac ze swoich domów, i przenieść sie w obce miejsce i to niewiadomo na jak długo. Ale oczywiście musi wyjść nasza zawiść bo Ukrainiec przyjechał furą a Ukrainka ma zrobione rzęsy. To co mieli furmanką przyjehać w starych gumofilcach, żeby Polak śie gorszy nie poczuł? Tak tylko myślą ludzie którzy nie widzą dalej niż koniec własnego nosa. Wstyd i tyle. Obyśmy sami nigdy nie byli w takiej sytuacji. Kiedyś wojna się skończy i większość wróci do domu, a reszta jak zostanie to tylko z korzyścią dla nas, bo już od dawna u nas nie ma ludzi do roboty.
Kloos28.03.2022, 20:23
Polacy to ślepy i naiwny naród.
tak się pytam28.03.2022, 20:05
Przepraszam ale nasze klasy w szkołach wiecznie przepełnione więc dlaczego nie zrobią w tym roku jakiś zajęć adaptacyjnych i nauczanie języka. a ewentualnie od przyszłego roku jednostki do szkoły bo reszta może docelowe się rozjedzie lub wróci do siebie. Po co od razu robić takie zamieszanie. Klasy w naszych szkołach i przedszkolach liczą po 30 osób to jeszcze ma się więcej zmieścić? Czy ktoś to przemyślał? Czy nas system edukacji to udźwignie?
głos z Podhala28.03.2022, 19:57
Uważam, że trzeba pomóc ale niestety nie wszystkim jak to robi nasze państwo. Żeby komuś dać trzeba komuś zabrać. Podobno Ukraińcy chętnie przyjeżdżają do Polski bo żaden kraj nie oferuje im takich przywilejów. Wszystko za darmo a niektórzy to furami jeżdżą robią takie zakupy, że niejeden z nas nie może sobie ta to pozwolić. A Paniusie to z daleka poznać, że to Ukrainki. Pazury, rzęsy, usta. Potem nie będą chcieli stąd wyjechać bo tu raj n ziemi i witają ich jakby czekali na nich. Jeszcze będziemy na usługach u nich i we własnym Państwie będziemy obywatelami drugiej kategorii.
Weteran28.03.2022, 19:29
Ani swoich tak nie witali.
Proszę uczcie ich Historii, Wołyń , Orlęta Lwowskie,
Osiol28.03.2022, 18:43
To już nie emigranci to przesiedleńcy 1. 2mld na nowe mieszkania już zaklepane pesele przywileje pierwszeństwo a miesiąca niema....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl