29.03.2022, 16:58 | czytano: 3232

Radosław Jastrzębski: "Serce rośnie i daje przekonanie, że to co robimy jest Wielkie"

Lizaki przekazane pracownikom punktu przez uchodźców z Ukrainy. Fot. PWPH
NOWY TARG. - Chwyta za serce ogrom zaangażowania ludzi w pomoc ukraińskim uchodźcom uciekającym przed wojną. Ta sytuacja pomimo, iż bardzo przykra, smutna, bo wojna to straszne zło, to jednak te zdarzenia pokazały jak wielu jest ludzi dobrego serca - podkreśla Radosław Jastrzębski, kierownik Punktu Wydawania Pomocy Humanitarnej przy ul. Ludźmierskiej, prowadzonego przez nowotarskie starostwo.
- Wasza pomoc i przekazywane dary chwytają za serce - mówi, zwracając się do wszystkich ofiarodawców. - Najbardziej jednak porusza Nas pomoc dzieci, które przyjeżdżały z rodzicami przekazać zebrane dary. W tym małych rączkach nosiły paczuszki, przekazując Nam: - przywiozłam swoje zabawki dla tamtych dzieci, które tego potrzebują.
- Takich sytuacji było mnóstwo i za każdym razem Nam odbierającym dary w oku zakręciła się łezka. Dzieci uczą się wszystkiego od nas - dorosłych osób - zaznacza. - To takie cudowne i prawdziwe, kiedy i Ci najmłodsi wzorem rodziców oddają swoje rzeczy, zabawki itp. W jednej z paczuszek był nawet pozostawiony krótki liścik, którego zdjęcie publikujemy poniżej. Serce rośnie i daje przekonanie, że to co robimy jest Wielkie.- Kochani dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie w pomoc i przekazywane dary. Potrzebujących jest wielu, ale pamiętajmy warto pomagać, dobro zawsze wraca - dodaje.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkanka nt01.04.2022, 15:39
Dziękuję Iwonko to Ty tam jesteś najlepsza i oddana sprawie, coś o tym wiem jeszcze raz dzięki.
Stary znajomy30.03.2022, 21:26
Ach, wiedziałem, że komentarze mnie nie zawiodą. :) Pragmatyczna natura Krzeptowskiego i Kurasia dumnie się w Was tli. :) Na szczęście nie we wszystkich: Radek, gratulacje i powodzenia w dalszym działaniu, dużo jeszcze przed nami wszystkimi roboty. A psy... niech szczekają.
Olo29.03.2022, 21:10
Gdy opadnie kurz po euforycznej pomocy ,stan sytuacji może być nieciekawy.
do nakręconych29.03.2022, 20:23
@ Stachu
Nic dodać nic ująć.
Stachu29.03.2022, 17:50
Po 1, jak sami przyznajecie, to tylko wasze przekonanie.
Po 2, żebyście za jakiś czas nie beczeli że ktoś wam w te wasze dobre serduszka tryzuba wbił.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl