31.03.2022, 14:09 | czytano: 6526

Konflikt z przewoźnikami zażegnany

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Kilka dni temu informowaliśmy o konflikcie między mieszkańcami Jaworek i Szlachtowej a przewoźnikami obsługującymi połączenia między Jaworkami a Nowym Targiem. W odpowiedzi na skargi mieszkańców na nierzetelność busiarzy - ci zawiesili wszystkie kursy z Jaworek. Dziś problem ten jest już rozwiązany, a konflikt zażegnany.
O genezie konfliktu pisaliśmy w tekście ”Sołtyska i radna apelują do starosty, żeby w końcu coś z tym zrobił” - kliknij TUTAJ Przypomnijmy: przewoźnicy obsługujący połączenia z Jaworek na krytykę mieszkańców, że często bez żadnej zapowiedzi kursy nie odbywają się, postanowili od 1 kwietnia zawiesić wszystkie połączenia na trasie Nowy Targ – Jaworki. Problem w tym, że z kursów tych korzystały nie tylko osoby udające się do pracy, ale też dzieci dojeżdżające do szkół. Linia z Nowego Targu miała kończyć bieg w Szczawnicy.
W pomoc w zażegnaniu konfliktu zaangażowali się: radna Szczawnicy Bożena Solecka, sołtys Jaworek Urszula Dulak oraz radny powiatowy Tomasz Hamerski. Negocjacje ze stronami prowadził Filip Stachowiec z ramienia Wydziału Komunikacji Starostwa w Nowym Targu. Okazało się, że po przedstawieniu argumentów obu stron, zainteresowani wyrazili chęć porozumienia i wypracowano konsensus: przedstawiciel przewoźników Stanisław Dyda zapewnił, że nie pozostawi pasażerów bez transportu i połączenia będą nadal realizowane. Ponadto w najbliższym czasie zostanie skorygowany rozkład jazdy w celu lepszego dopasowania godzin odjazdów do potrzeb mieszkańców - zgodnie z przedstawionymi przez pasażerów sugestiami.

Starostwo zobowiązało się monitorować sytuację na tej linii i sprawdzać wszystkie informacje o ewentualnych nieprawidłowościach.

jd/
Może Cię zainteresować
komentarze
LOGIK09.04.2022, 17:55
Za komuny było lepiej -byłem pewny , że odjadę z przystanku a dzisiaj to jest totalna ruletka .W Szczawnicy rządzą busiści z Niezgodą...
Czytelnik Podhale2402.04.2022, 08:07
Zlikwidować cały ten busiarski interes. Zabrać koncesje na przewóz osób. Przywrócić połączenia PKS .
Tt01.04.2022, 16:14
Pamiętam jak o godz.22 bus wyjeżdżał z Krościenka do Targu przed autobusem PKS. Ciekawy jestem, czy ten bus jeszcze jeździ o tej porze?
Miesxkanka01.04.2022, 16:06
Tak jest na liniach , PKS wygryzione przez busy a teraz w niedzielę im się nie opłaca jeździć.
Miesxkanka01.04.2022, 05:31
Tak jest na liniach , PKS wygryzione przez busy a teraz w niedzielę im się nie opłaca jeździć.
wieśniak31.03.2022, 23:10
Osiol: dla Normy z jadłodajni RR w trzeciej części Twin Peaks jakość serwowanych produktów była istotna, znała swoich klientów i szanowała ich. Zysk miał dla niej mniejsze znaczenie aniżeli zadowolenie i uśmiech na twarzy wdzięcznych za wysokiej jakości posiłki klientów, czym wnerwiała niejakiego Waltera, który zarzucał jej że przecież mogłaby sprowadzić tańszą mąkę i lokal mógłby przynosić większe zyski. Na marginesie, kompletnie nie rozumiem tego powiedzenia Nowotarżan, nigdy o nim nie słyszałem. Nie wiedziałem też że prawdziwi Nowotarżanie to tacy wytrawni kynolodzy.
mmmmm31.03.2022, 22:50
jeteście portalem Gabora
miriam31.03.2022, 21:50
Panie Stachowiec nie rób z siebie debila wystarczy wypowiedzieć przystanki i uzgodnienia gmin powinni im wypowiedzieć i leża a ty o cvidzie pieprzysz bo robić ci się nie chce powinieneś odejść z tego wydziału bo jesteś taki sam grzyb jak jego naczelnik.
miriam31.03.2022, 21:50
Panie Stachowiec nie rób z siebie debila wystarczy wypowiedzieć przystanki i uzgodnienia gmin powinni im wypowiedzieć i leża a ty o cvidzie pieprzysz bo robić ci się nie chce powinieneś odejść z tego wydziału bo jesteś taki sam grzyb jak jego naczelnik.
Osiol31.03.2022, 20:24
Po wykończeniu PKS u teraz płakaniu w rękaw władzy..... wykończcie drobny handel a po chleb będziecie jeździć do najbliższej biedry ta sama logika byle 50gr taniej skład czy jakość niewazna

A w N. Targu jest powiedzenie że za 5zl( psa płci żeńskiej) do Krościenka by gonił
I jak to w każdym powiedzeniu gram prawdy jest
ff31.03.2022, 17:26
Typowo polskie.
Ktoś poskarży się na moją usługę, to ja tę usługę na złość im zawieszę.
Nie ma co ukrywać, że kursowali jak chcieli. Karteczka na przystanku swoje, w internecie swoje, a busa ani o godzinie z karteczki na przystanku ani o godzinie z internetu nie było.
Dziadek.31.03.2022, 16:48
A kiedy coś zrobią z firmą Jankara z Lipnicy.moze by coś zrobił wójt lipniczki bo robi wszystko ale nie dla mieszkanców .
Wnerwiony31.03.2022, 16:31
Za wszystko odpowiada starosta,który ma możliwości kontroli busiarzy,ale nie chcę!!!.Jak zwykle umywa ręce!!!Dziwne???
Zbyszek31.03.2022, 15:50
Tak wykończyli PKS we wszystkich miejscowościach. Za to odpowiadają władze lokalne bo to oni zatwierdzali rozkłady jazdy. U nas busiarze jeździli 5 minut przed PKSem 50 groszy taniej. Ludzie wtedy korzystali, ale nie myśleli, że firmy prywatne będą realizowały połączenia jak im się podoba kiedy już wykończą PKS.
wieśniak31.03.2022, 15:06
Znowu zostanie skorygowany rozkład jazdy - od tego wiecznego zmieniania rozkładu jazdy mieszkańcy mają dosłownie już ból głowy (idę o zakład że na lato znowu zmienią, i na wrzesień znowu, i na kolejną falę grypy w jesieni znowu, i znowu, i znowu). Dlaczego pamiętam jeszcze dzisiaj że autobus PKS jechał na Szczawnicę np. o 13.40, a na Nowy Sącz o 12.35 (na Szczawnicę był kurs PKS o 12.20 lub 12.25, po to żeby pasażerowie do Szczawnicy nie zajęli miejsca pasażerom udającym się do Sącza - wszystko było przemyślane i skorelowane ze sobą, ostatni kurs codziennie był o 22.05, przy czym ten kurs był pewny na sto procent, nikt nie musiał dzwonić do busiarzy i pytać czy danego dnia bus pojedzie czy nie). Dlaczego tak ja, jak i wielu mieszańców na tej trasie, wciąż te godziny kursów PKS pamięta? Ponieważ całymi latami nie ulegały one zmianie!!! Aż w pewnym momencie ktoś w starostwie postanowił zrobić PKS-owi konkurencję, dla dobra mieszkańców, oczywiście.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl