01.04.2022, 13:19 | czytano: 5996

Reklamował legalne środki, ale sprzedawał narkotyki. Duża akcja nowotarskich policjantów

zdj. Komenda Wojewódzka Policji
Policjanci zatrzymali 42-letniego handlarza narkotykowego prowadzącego oficjalny sklep internetowy oferujący rzekomo do sprzedaży legalny susz konopi oraz olejki CBD. Kryminalni podczas przeszukań jego posesji zabezpieczyli ponad 800 kg substancji – głównie suszu konopi. Z czego ponad 200 kg suszu już przebadano i okazało się, że ma wysoką zawartość THC.
Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i posiadania ponad 200 kg marihuany o wartości ponad 4 milionów zł. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W ostatnim czasie kryminalni z Wydziału do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zajmowali się sprawą rozprowadzania na terenie naszego województwa znacznych ilości środków odurzających. Żmudne, intensywne czynności operacyjne zaprowadziły małopolskich policjantów do jednego ze sklepów internetowych oferujących do sprzedaży rzekomo legalny susz konopi oraz olejki CBD. Funkcjonariusze ustalili właściciela tej firmy, którym okazał się 42-letni krakowianin (notowany w przeszłości za przestępstwa narkotykowe). Jednocześnie kryminalni wytypowali wynajmowane przez niego, a usytuowane w różnych rejonach miasta dwa domy jednorodzinne. 21 marca małopolscy policjanci przeszukali te budynki, w których znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 800 kg różnych substancji tj. suszu konopi, olejków „CBD” oraz innych substancji w różnych formach (bryłkach, kulkach). Substancje te w całości trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie są przebadane przez naszych specjalistów. Do chwili obecnej uzyskano ekspertyzy dotyczące 205 kg suszu konopi, które potwierdziły że mamy do czynienia a z suszem konopi innych niż włókniste których posiadanie jest zabronione przez Ustawę o Przeciwdziałaniu Narkomanii a nie z produktami CBD.


W związku z „ciężarem gatunkowym sprawy” nadzór nad nią objęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Na podstawie postanowień prokuratorskich w miniony poniedziałek (28 marca br.) policjanci zatrzymali 42-letniego właściciela sklepu internetowego, który pod przykrywką sprzedaży legalnych środków, handlował w sieci narkotykami. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli gotówkę zatrzymanego krakowianina w kwocie ponad 600 000 zł oraz 90 000 euro, a także mienie ruchome o wartości 40 tys. zł. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i posiadania ponad 205 kg środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o czarnorynkowej wartości ponad 4 mln zł.

Według ustaleń śledczych, nielegalny proceder trwał co najmniej od ubiegłego roku, a 42-latek uczynił sobie z tej nielegalnej działalności stałe źródło dochodu. W pomieszczeniach użytkowanych domów przechowywał sprowadzone z zachodnich krajów narkotyki, a następnie je porcjował i przygotowywał do sprzedaży detalicznej jaki i hurtowej. W sieci odbywała się głównie sprzedaż detaliczna a na jego posesję przyjeżdżali także odbiorcy hurtowi.

31 marca br. na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo 42-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy oczekują na dalsze ekspertyzy biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie dotyczące zabezpieczonych substancji. W tym zakresie możliwe jest uzupełnienie zarzutów.

KWP Kraków, s/ zdj. Komenda Wojewódzka Policji
Może Cię zainteresować
komentarze
Partyzant04.04.2022, 16:03
Czy to ten z Zielonej?
Cancyngier02.04.2022, 06:20
Wiecie ile ludzi uplmiera od papierosów i ginie przez alkohol narkotyki to najmniejszy problem jeśli zakazywać to wszystko łącznie z fast-foodami otyłość to większy problem u naszych dzieci niz Maryśka czy inne narkotyki
anty-drag01.04.2022, 19:45
Tępić takich zwyroli, i wyrwać wszystko z korzeniami.
Osiol01.04.2022, 19:27
Towar rozdać chętnym na depresję po c19 i misji pokojowej......
oli01.04.2022, 13:43
A po co go zamykać,niech to wszystko zeżre albo nakarmi swoje dzieci bo cudze najłatwiej truć.Że się taki sku..... ''wyhodował'' na Podhalu?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl