01.04.2022, 14:32 | czytano: 5678

"Kamień z serca!". Rodzice Matyldy poinformowali, że NFZ zrefunduje koszty operacji dziecka (film)

kadr z filmu
"Nie wierzyliśmy, że się uda ... mamy to!" - mówią rodzice Matyldy Różak z Kościeliska. Zbiórka pieniędzy na kosztowną operację serca dziecka przyniosła ponad 7 mln zł. Dziś poinformowano, iż Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się zrefundować operację dziewczynki oraz lot medyczny do USA. "Jesteśmy w szoku" - mówią rodzice.
W akcję zbiórki pieniędzy zaangażowało się całe Podhale, w wielu miejscowościach organizowano, kwesty, koncerty, kiermasze, zabawy taneczne, zawody sportowe. "Był czas, kiedy liczyliśmy tylko na was, a życie Matyldy spoczywało w waszych rękach. Daliście z siebie tyle energii, czasu, siły, pieniędzy, chęci. Takiej armii jak Wy, każda rodzina z dzieckiem może zazdrościć" - zwrócił się do wolontariuszy Mariusz Różak.
Jak dodają państwo Różakowie wylot do Stanów Zjednoczonych zaplanowano na 4 maja, 15 maja - cewnikowanie dziecka, a 31 maja - operacja.

"Licytację które są - chcemy dokończyć. Zbiórka na "się pomaga" zostanie na dniach zamknięta. Prosimy również o zwrot puszek które Państwo posiadają. /.../ Pieniądze które zebraliśmy na ten moment zostawiamy i podejmiemy decyzję co z nimi w momencie kiedy będziemy po operacji a lekarze nam powiedzą jaki jest dalszy plan działania" - deklarują rodzice.


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Sma01.04.2022, 17:28
Skoro państwo sfinansowało całość kosztów operacji Matyldy włącznie z przelotem, to czy zebrane pieniądze na Siepomaga nie powinny byc6 przekazane dla dzieci z sma? Te dzieci nie otrzymują refundacji z NFZ.
spm01.04.2022, 15:00
Powodzenia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl