05.04.2022, 20:29 | czytano: 3437

Powiat chce przejąć Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju

Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr Adama Szebesty w Rabce-Zdroju
Powiat nowotarski zamierza przejąć od władz województwa śląskiego - Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego im. dra Adama Szebesty w Rabce-Zdroju. Podpisano już list intencyjny w tej sprawie.
Po podpisaniu listu intencyjnego zostanie przeprowadzona wycena spółki oraz negocjacje szczegółowych warunków zbycia. Ostateczna decyzja zależeć będzie od zgody Sejmiku Województwa Śląskiego.
Kwota za jaką powiat miałby kupić ośrodek nie została ujawniona. - Ten list jest milowym krokiem związanym ze zbyciem udziałów w spółce. Będziemy rozmawiać o kwocie, ale mamy pomysł na to i wierzymy, że wykorzystamy wszystkie możliwości uzdrowiska na rzecz rozwoju województwa małopolskiego. To trudne wyzwanie, ale postaramy się mu sprostać. Warto podkreślić, że województwo śląskie zadbało o uzdrowisko w Rabce-Zdroju. Zainwestowane środki widać, za co dziękuję - powiedział starosta nowotarski Krzysztof Faber.

- Staramy się optymalizować usługi i warunki finansowe zarządzanych jednostek służby zdrowia. Zaledwie 20 proc. pacjentów w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju to pacjenci z województwa śląskiego. Wierzę, że władze powiatu wykorzystają potencjał miejsca, kadry medycznej, by rozwinąć w placówce także inne usługi, nie tylko te uzdrowiskowe - podkreśliła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego


Przedmiotem działalności spółki jest udzielanie świadczeń zdrowotnych (lecznictwo uzdrowiskowe oraz rehabilitacja lecznicza), a głównym źródłem przychodów są umowy z NFZ. Wartość kapitału zakładowego wynosi 37,1 mln zł, przy czym województwo regularnie dofinansowuje spółkę, ponosząc koszty związane z jej utrzymaniem oraz prowadzonymi inwestycjami. Wysokość dofinansowania podmiotu leczniczego w latach 2007–2021 wynosi 34,2 mln zł. .


s/r/ źródło: Województwo Ślaskie
Może Cię zainteresować
komentarze
dzieciak08.04.2022, 06:56
O tak, będzie więcej miejsc dla starszych ludzi. Niestety o dzieciach już trzeba zapomnieć, brawo panie radny powiatowy Marku i UTW
ot tak07.04.2022, 08:04
Brawo powiat. Rabka znowu rozkwitnie - burmistrz pracuje dobrze i jeszcze powiat wesprze.
S. burmistrz Antoni Rapacz cieszy się
rabczanin06.04.2022, 12:49
Powiat doprowadzi do zamknięcia tego obiektu, skąd wezmą pieniądze na jego utrzymanie? Będzie płacz i zgrzytanie zębów, tak jak w słynnym rabczańskim Lotosie
taka prawda06.04.2022, 10:17
Jeżeli jakość powietrza w Rabce - ZDROJU zimą nie odbiega od jakości powietrza na Śląsku, to Ślązacy nie będą wysyłać swoich dzieci na pobyty uzdrowiskowe do Rabki...to się mija z celem.
robcus06.04.2022, 09:02
osioł nie bądź osłem
slan06.04.2022, 07:26
będą nowe miejsca w radzie nadzorczej dla swoich
Osiol05.04.2022, 22:10
Czy można to powierzyć tej zmianie niech wymienia trzy rzeczy które im się udały
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl