06.04.2022, 17:00 | czytano: 10086

21-latek zatrzymany z narkotykami

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W Podczerwonem, podczas kontroli drogowej samochodu osobowego marki Audi, policjanci znaleźli u 21-letniego pasażera około 10 gramów środków odurzających.
Do zatrzymania doszło w poniedziałek po godzinie 17. Zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, 21-latkowi za posiadanie środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Olo07.04.2022, 16:37
Bronici kogoś kto wiózł śmierć przed tem ból i tragedię w rodzinie.Karać surowo to przestępstwo !!!!!
Zbooj07.04.2022, 15:53
@leming doskonały14
Już przemilcze twoje gdybania, bo mnie osobiście przekonują fakty i dowody. W Polsce legalne są jedynie konopie o niskiej zawartości THC i lecznicza wypisana przez lekarza na receptę. Konopie indyjskie zawierają około 20% THC i w naszym kraju są uznawane za narkotyk. THC to substancja psychoaktywna zawarta w konopiach. W Holandii posiadanie 5g marihuany i więcej jest nielegalne a posiadanie sadzonki czy palenie w miejscach publicznych suszu to także wykroczenie. Także to nie tylko Polskie prawo jest surowe dla sympatyków marihuany.
leming doskonały07.04.2022, 14:38
@Zbooj - jestem przekonany, że chodzi o zioło w innym przypadku podaliby z "czym" chłopaka złapano. Od lat toczy się batalia - ogłasza i podpisuje petycje - o marychę ale twardogłowych nie przekonasz. Dobrze, że znieśli penalizację na kava kava (pieprz metystynowy) bo do niedawna i on był zabroniony, pomimo, że cały świat z niej korzystał.
Zbooj07.04.2022, 13:53
@leming doskonały

Ale ja nie piszę o maruhuanie w moim komentarzu. Przeczytaj jeszcze raz jak widzisz tam słowo marihuana... Po drugie skąd wiecie, że miał marihuanę? Też nigdzie tego nie widzę w artykule. Jak miał metamfetaminę albo dopalacze to też go będziecie bronić? Nie wydaje mi się. Złamał prawo świadomie, to ponosi karę. Co go tutaj bronić. Jeśli się jest fanem marihuany to sięga się po nią w legalny sposób albo ryzykuje i tyle w temacie. Chcecie marihuanę legalną to ubiegajcie się o to do rządzących a nie narzekajcie ma prawo w Polsce i beczcie w komentarzach.
leming doskonały07.04.2022, 10:57
@Zbooj
W latach 80 i z początkiem 1990 - tych, marihuana była LEGALNA - każdy mógł ją hodować, choćby w doniczce na balkonie. Czy słyszałeś, żeby ktoś z tego powodu umarł ? Po marihuanie się nie umiera, nie można jej przedawkować - nie znam takiego przypadku, natomiast po narkotyku ALKOHOL - NIKOTYNA są setki tysięcy grobów na cmentarzach. Przemysł tytoniowy zaczął tracić dlatego marihuanę z penalizowano. Całe szczęście, że ktoś mądry z rządzących, dopuścił handel marihuaną do obrotu medycznego - cudowna roślina - cudowne lekarstwo.
Juliusz07.04.2022, 10:36
Juliusz, stawiaj kosę na sztorc bo to jedyna broń jaką ogarniesz. Mój tok rozumowania jest w mojej ocenie prawidłowy, odzwierciedla kwestie odpowjedzialności za czyn, a w Twojej wypowiedzi dopatrzec się jedynie można kwestii najprostszego, płytkiego sprowadzenia tematu do sztampowego przyklfu samochodu który zabija.Powodzenia
bert07.04.2022, 10:23
brawo, karać i jeszcze raz karać. ludzie niewinni przez takich giną...
ciekawy07.04.2022, 09:38
Juliusz - ale masz wyprany mózg. Przez takich ludzi jak ty mamy najbardziej rozbrojony naród w Europie, bo przecież z broni, nożem można kogoś zabić. Nie słyszałem, żeby była plaga mordów w Szwajcarii, Czechach, Finlandii itd. tylko z tego powodu, że społeczeństwa tych państw mają łatwy dostęp do broni. Wg twojego toku myślenia, należy wycofać z użycia samochody, bo w wypadkach samochodowych w Polsce ginie kilka tysięcy ludzi rocznie i duma będzie cię rozpierała, że nie jedną młodość a kilkaset młodości uratowałeś - chłopie, lecz się.
Zbooj07.04.2022, 08:32
Nie wiem czemu chłopaka bronicie... Według prawa nie można posiadać, tak że złamał prawo i to świadomie. Także jego świadome ryzyko to niech ponosi konsekwencje. Młodociany przestępca jest do wieku 21 lat, tak że za późno się wziął za narkotyki. Sam sobie skomplikował sprawę. Jak tacy z was obrońcy to się kontaktujcie z nim i ogarnijcie mu adwokata a nie wymądrzajcie się niepotrzebnie w komentarzach.
White Widow07.04.2022, 07:24
Juliusz i Oli, wyobraź sobie, że uchwalają za posiadanie kawy. Też roślina, też narkotyk, też lekarstwo. I dostajesz 10 lat za posiadanie 10 g kawy, bo kupiłeś na czarnym rynku, żeby z żoną się napić. Polska to średniowiecze w tym zakresie, i powiem Ci, że 90 procent Polaków przynajmniej 1 raz próbowało . Kościół, alkohol, 500 + , wojny, nienawiść To Zło tego świata i tacy zaślepieni i nienawistni ludzie jak Wy i Putler. Bless ziom
acc07.04.2022, 04:19
@oli, skoro wg. Twojej wiedzy sprzedawał to nie różni się niczym od przeciętnego sprzedawcy np. alkoholu. Handel jest akurat bardzo trudną pracą, jeśli więc na nim zarobił na samochód to można powiedzieć, że ciężko na niego pracował. Ryzyko, ryzykiem ale po pierwsze nie zrobił nic moralnie złego. Po drugie nikogo nie skrzywdził. Po trzecie obecny kształt UOPN jest jakimś nieporozumieniem, a egzekwowanie tegoż prawa jest co najmniej
nieetyczne szczególnie wobec bardzo młodego, mającego całe życie przed sobą człowieka.
@Juliusz postaw sobie na wyobrażonej wadze posiadanie kilku gram nie wiadomo czego, a zabójstwo. Jeśli dla Ciebie, waga obydwu jest taka sama, to pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że ciężar obydwu jest równie duży.
Juliusz06.04.2022, 20:12
Do acc, idąc Twoim tokiem myślenia wytlumaczysz sobie wszysto. Pijany, nacpany młody czlowiek zabije Ci kogoś w wypadku, lub dzgnie go nożem bo miał kaprys był po narkotykach, ale co tam nie bedziesz przeciez psuł mlodemu człowiekowi życia.Przebaczysz, sprawy nie było, Policja odstąpi od czynności i będą z siebie dumni bo obywatel zadowolony że jedna młodośc uratowana. Gratuluje Ci podejścia i myśle że świat pełen mlodych ludzi z kolejną szansa da nam poczucie bezpieczenstwa, spokoju i dostatku.
oli06.04.2022, 18:26
@acc,przecież nie miał 5 lat aby nie zrozumieć ,czy masz kilo czy 10 gramów ,to musisz się bać,że będziesz siedział.Za narkotyki karać,to nie powinien być sposób na zarabianie aby potem szpanować swoim Audi.Chyba się nie dorobił na auto pracując ciężko.
Góral06.04.2022, 18:24
Co prowda to prowda
acc06.04.2022, 17:15
Nie ma jak to marnować młodemu chłopakowi życie bo posiadał przy sobie 10 gramów nie wiadomo czego, podczas gdy w tym czasie sprzedaje się tony tytoniu, cukru i hektolitry alkoholu. Naprawdę jestem pod głębokim wrażeniem służby policjantów i ustawodawcy oraz nie pozostaje mi nic innego jak życzyć im równie udanego życia jak zafundowali temu chłopakowi. Panowie i Panie możecie być z siebie dumni i sobie tę zasługę gdzieś zapisać, najlepiej w testamencie, na liście osób, których trzeba prosić o wybaczenie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl