07.04.2022, 10:40 | czytano: 2830

Minuta ciszy na początku sesji Rady Miasta w Zakopanem

Fot. Marcin Szkodziński
- Na naszych oczach rozgrywają się dramaty - rozpoczął swoją wypowiedź Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta.
Zakopiańscy radni od samego początku angażują się w pomoc osobom przebywającym na Ukrainie oraz uchodźcom, którzy licznie zaczęli przybywać do Zakopanego. Jeden z dramatów przewodniczącego dotknął bardziej osobiście, o czym wspomniał na początku sesji.
- Julia, którą tu przyjmowaliśmy na sali obrad, dotarła tu z dwójką dzieci bez wózka. Znalazła dla tych dzieci przedszkole i szkołę. Wczoraj znalazła też pracę. I taka wiadomość przychodzi z chwilą rozpoczęcia pracy, że zginął jej brat – mówił Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta Zakopanego. - Takich dramatów jest wiele – dodał przewodniczący rady.

Radni minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłych na skutek napaści Rosji na Ukrainę.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
zpodhalanskiej08.04.2022, 09:05
Jak bomby spadaja od wielu lat na palestynska ludnosci , rada miasta cichutko , jak na syrie lecialy bomby , rada miasta cichutko , jak na irak spadaly bomby , rada miasta sie najprawddopodobniej radowala , bo przeciez krew ukrainca jest cenniejsza jak palestynczyka?
Swój07.04.2022, 20:23
Coś nie samowitego jak się martwią bezradni z Zakopanego.
Ale o swoich to nie dbają hipokryci dla publiki.
Wielka smuta07.04.2022, 20:21
Wygląda na to, że ci radni faktycznie nie rozumieją swojej roli.
Tylu Polaków zginęło w zamachach terrorystycznych lub zupełnie przypadkiem w sposób tragiczny i nie widziałem by ci radni podnieśli tyłki z tego powodu.
Edward07.04.2022, 17:20
Do jarek. Największemu strtegowi marzyła się Polska od morza do morza a wyszło jak zawsze. Zadarte z Rosjanami, zadarte z Węgrami, zadarte z Niemcami i na koniec z Francuzami. Myślą, że z Ukraińcami zbudują mały ład.
Zakopiańczyk07.04.2022, 16:08
Dramatem to jest ta rada miasta i bezradni "nie da się". Klepią wszystko co im sołtys pod nos podsunie a gluc przetrzymuje w szufladzie ważne dla mieszkańców uchwały lub w ogóle zataja że je ma. Tak było w sprawie miejscowej zmiany planów na Sienkiewicza, gdzie mieszkańcy po latach wyciągnęli mu uchwałę z szuflady.
jarek07.04.2022, 12:15
Polityka Anglosasów mówi Polska ma zniknąć z mapy Europy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl