09.04.2022, 10:34 | czytano: 6241

10 kwietnia zawyją syreny

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
MAŁOPOLSKA. W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, a także w celu upamiętnienia 12.rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, 10 kwietnia o godz. 8:41 w całym kraju zawyją syreny.
oprac. r/ źródło: MUW
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkaniec10.04.2022, 15:29
Wstyd,wstyd!!! Teraz już wszyscy wiedzą kto rządzi w NT!
tu154m10.04.2022, 12:37
10 kwietnia 2010 roku samolot TU-154 mógł 7-krotnie uniknąć katastrofy.
Jednak łamiąc wszelkie procedury kontynuował tragiczny lot.
DLACZEGO?

Dobra analiza wypadku na tubie - szukajcie po kodzie 7fB8orYAz-c.
"Tu-154 analiza katastrofy pod Smoleńskiem"
PL10.04.2022, 09:03
Po co te syreny? PiS straszy naród, wojną, unią europejską, Tuskiem. Wszystko dlatego żeby zastraszeni ludzie zapomnieli o pegazusach, kosmicznej inflacji, niegospodarności, misce ryżu itd...
nieten10.04.2022, 04:56
@Zbooj
"Zakażmy więc używania syren strażackich, sprzedaży fajerwerków, petard na odpustach a ćwiczenia i testy systemów alarmowych odłożmy na parę lat bo w ponad 30 milionowej Polsce jest parę milionów Ukraińców..."
Dokładnie tak.
Mieszkaniec09.04.2022, 20:20
Nie!Nie!Nie! Nowy Targ powinien przyłączyć się do pozostałych miast, które powiedziały "NIE!"dla idiotycznych pomysłów PIS-u! Jutro się okaże się jakich mamy urzędników!!!
fan politycznej propagandy09.04.2022, 18:40
oni karmią się naszym strachem! nie panikujcie! żyjcie jak żyjecie! ludzie ogarnięci strachem nie myślą logicznie!
ciekawski09.04.2022, 17:26
"Nie włączymy syren alarmowych 10 kwietnia". Samorządy bojkotują zalecenia rządu - lista miast z godziny na godzinę rośnie. Wystarczy w googlać zdanie w cudzysłowie. Myślę, że Nowy Targ dołączy do bojkotu.
ww09.04.2022, 17:20
rocznic mamy tyle ile kto chce-powinni wyć na okrągło cały rok!
głuchy09.04.2022, 16:28
@Osioł.Poczytaj gdzie indziej o tych syrenach.Większość Ukraińców już wie o tych syrenach,i co one mają znaczyć.Okazja upamiętnienia tragedii Smoleńskiej pokaże jak działają,a ile mamy atrap.Na razie to najwięcej wyjesz Ty.
nt5509.04.2022, 15:42
Takie coś powinno być zakazane!!! Trwa wojna za granicą. Ludność w przypadku zawycia tych syren powinna się szybko chować do piwnic - a nie się zastanawiać, czy to jakieś święto/rocznicę znów upamiętniają!
Już pomijam fakt że wśród nas jest masa Ukraińców - w tym małych małych dzieci dla których taka syrena jednoznacznie kojarzy się ze śmiercią bliskich i bombardowaniem domów. STANOWCZE NIE!
Osiol09.04.2022, 15:10
Przecież to bezsensowne wycie poinformować wpierw ile syren co oznacza np w szkole później pokazać społeczeństwu schrony poinformować gdzie żywność gdzie woda.... A nie tresować co ten sygnał oznacza ano nic stracony czas ludzki w całym kraju oraz dla naiwnych głosujcie na nas my wiemy co robimy pierwsze prosimy o inf co jak ile sygnałów..... I dokąd po co...
ewa emerytka09.04.2022, 14:52
Żałoba trwa rok! Pan Kaczyński zmusza naród do żałoby wieloletniej. Wszyscy mają już dość Smoleńska! Pomysł syren w obecnej sytuacji jest okrutny i nie na miejscu. Żałobę przeżywa się w sercu i w ciszy. Dalej Smoleńsk wykorzystuje się do celów politycznych, co bardzo żle rokuje. Żyjemy w XXI wieku, a nie w średniowieczu.
Polityk09.04.2022, 13:13
Trwa wojna. Włączanie nad ranem syren alarmowych to zły pomysł. Uszanujmy traumatyczne przeżycia ukraińskich uchodźców
Joanna09.04.2022, 13:10
My też "zawyjemy" ile można........
A.09.04.2022, 12:50
Miasto powinno powiedzieć stanowcze Nie. Panie Burmistrzu czekamy na Pana decyzje!!!
Ivo09.04.2022, 12:36
Podprogowe działanie PIS jednak pozbawione wrażliwości
Zbooj09.04.2022, 12:27
@Xxxxx
Zakażmy więc używania syren strażackich, sprzedaży fajerwerków, petard na odpustach a ćwiczenia i testy systemów alarmowych odłożmy na parę lat bo w ponad 30 milionowej Polsce jest parę milionów Ukraińców... Nie grajcie dramatem Ukraińców!
Xxxxx09.04.2022, 12:00
Jak ostatnio zawyły syreny strażackie na Orawie to dzieci z Ukrainy wpadły w taka panikę ze nauczycie nie mogli ich uspokoić. W czasie gdy mamy ponad 2 min uchodźców w dużej mierze dzieci, ze ktoś wpada na tak idiotyczny pomysł to gratuluje
Osiol09.04.2022, 11:41
No cóż tresura to tresura
Jarek09.04.2022, 11:38
Pomysł świetny! Jeszcze jakieś wybuchy dorzucicie, to już całkiem biedni Ukraincy będą panikować.
Takie ćwiczenie bez odpowiedniego przeszkolenia nie mają sensu.
Widać, że ktoś się chce PiSowi podlizać.
cyk09.04.2022, 11:11
ładnie nas przygotowujecie do wojny najpierw tresura pseudo pandemia teraz testy syren Rosja Niemcy Francja oni są już dogadani a wy dalej myślcie o pseudo uchodźcach i ślepo wierzcie mediom jaka katastrofa na Ukrainie gdzie tylko 10-15 % Ukrainy objęta jest wojną reszta żyją normalnie włączcie myślenie pierwsze pandemia teraz wojna świadomie wywołana aby wywołać światowy kryzys o którym się już mówiło x lat wcześniej ze nadejdzie, bogaci mają się wzbogacać a Ty biedaku masz biedować... pieniądz tracił na wartości wszystkich pomału było na wszystko stać a tak być nie może...
Jo09.04.2022, 10:41
I dzwony zadzwonią .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl