12.04.2022, 21:18 | czytano: 7081

Prezes szpitala uderza w przeciwników

Fot. Szpital Miejski w Rabce-Zdroju
- Mam przekonanie, że zmiany służą wszystkim mieszkańcom Rabki-Zdroju. Dlatego w imieniu swoim i pracowników spółki, jeżeli chcecie, żeby to kontynuować, proszę wszystkich o wsparcie, o wywieranie wpływu na malkontentów, którzy negują wszystko dla samego negowania - napisał na Facebooku Witold Latusek, prezes rabczańskiego szpitala.
Latusek poświęcił przeciwnikom zmian dużą część swojego wpisu na profilu szpitala, w którym podsumowuje trzy lata swojej pracy na stanowisku prezesa Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.
- Mam nieodparte wrażenie, że rozdroże szpitala jest odzwierciedleniem sytuacji Gminy Rabka-Zdrój. Mentalnie, z wygody, części mieszkańców Rabki-Zdrój nie przeszkadza, że gmina się nie rozwija i krytykuje wszystko co nowe i co może pomóc w tym rozwoju. Zgodnie ze starą zasadą, że nic tak nie cieszy jak niepowodzenie innych. I druga zasada, że najważniejszy jest swój, chociaż niekompetentny. Dlatego garstka, niekompetentnych ale głośnych osobników próbuje sypać piach w tryby każdych działań, które są racjonalne i przynoszą coś pozytywnego. Ostatnio destabilizują pracę Rady Miejskiej Rabka-Zdrój. Może nie wszyscy mają świadomość ale te kilka najbliższych tygodni zdecyduje czy najbliższe półtora roku będzie wykorzystane na kontynuowanie zmian w Rabce-Zdroju czy bezproduktywne, kolejne kłótnie - napisał.

- Przed koncertem Stanisława Soyki, na raucie będącym wyrazem podziękowania dla wybitnych rabczan, którzy wspierają swoją gminę dedykowałem wszystkim tym, którzy dobrze życzą Rabce słowa mistrza „Na miły Bóg, życie nie po to tylko jest by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać. I aby żyć siebie samego trzeba dać.” Dzisiaj przypomniał mi się inny tekst zasłyszany w czasach studenckich – Marka Grechuty „Aby czasu nie marnować i sił nie roztrwonić. Mądrych ludzi trzeba słuchać i jak skarb ich chronić”. Nic nie jest dane raz na zawsze. To tak jak z dwoma ilustracjami poniżej. Można mówić o pięknych ideach i zatrzymać się na chwili obecnej. Albo stworzyć wizję przyszłości i dążyć do niej jak na wizualizacji szpitala po zmianach. Może się to nie udać kiedy zwyciężą fałszywi lokalni patrioci. Strzeżcie się fałszywych proroków bo zostaniecie ze swoimi kumplami ale też ze starymi problemami - ostrzegł.

Prezes zaprezentował też wizualizację placówki, która niebawem ma przejść generalny remont.

Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
obserwator14.04.2022, 09:43
Kiedy wreszcie dowiemy się ile kosztują sprawy sądowe z byłymi pracownikami? /.../

Proszę spróbować ubrać myśli w słowa - bez przeklinania. Moderator.
rab13.04.2022, 19:58
Panie Prezesie!Nie myślę aby tak bardzo martwił się Pan o szpital w Rabce,zaprzecza temu przyjęcie 3 lekarzy z Krakowa (ordynator również),z których nie jesteśmy zadowoleni bo żadnych szczególnych zasług nie mają,oprócz tego ,że wszystkie te panie są Pana znajomymi.Ciekawe jak będzie NFZ rozliczał szpital bo cały czas Pan chwali się jak tą lecznicę postawił na nogi.A tu widzimy nepotyzm!
nabuhodonozor13.04.2022, 11:42
Jak to było z budową nowej przychodni? Niech nam łaskawie prezes przypomni, budynek rozwalony, teraz parking zamiast gabinetów
Wizje, straszenie i ostrzeżenia - to już rabczanie znają i się nie nabiorą
też taki tam13.04.2022, 09:18
Strzeżcie się fałszywych proroków - trafił z tym w sedno. Przeniesienie oddziałów ze szpitala na czas "remontu" może się skończyć jego "przypadkową" likwidacją.
Egon13.04.2022, 09:12
Trzy lata temu dokładnie w tych dniach wypisywał podobne bzdury na zwolnionych pracowników ! Sąd to brutalnie zweryfikował nie pozostawiając złudzeń co do jakości zarządzenia Latuska. Papier wszystko przyjmie - przyjdzie czas rozliczenia.
Takitam13.04.2022, 07:59
Co ten Latusek znowu bredzi? Prawie wszystkie jego wypowiedzi to krytyka innych. Niech wreszcie napije się zimnej wody, przetrze okulary z mgły i zacznie coś normalnego mówić. Nic tylko inni są źli a ja idealny. A może to on jest całym złem tej sytuacji?
tubylec13.04.2022, 06:53
Jak to brzmi realistycznie, albo będzie po mojemu albo wcale. Dewiza rabczańskiej władzy, aa jeszcze nikt się odezwać a i sprzeciwić nie może, no i komentarze musowo zablokować żeby było czysto i pięknie
Exc13.04.2022, 05:48
Stoi rudera źle bo nic nie robią, chcą odremontować znowu źle,ludzie zastanowić proszę się czego Wy tak naprawdę chcecie
Do@edytka13.04.2022, 05:18
Jestem za! Rozumiem Edytko, że twoja ideowa żarliwość dotyczy również poznania nowych nieznanych talentów na wyższych stołkach w szpitalach...dyrekcja, administracja... Najniższy personel medyczny, ten który wykonuje najcięższą prace za najmniejsze pieniądze zostawiłbym na końcu, ewentualnie oddziałowe można porzucać po oddziałach, niech się douczą. Nowotwory Edytko, leczy się niszcząc wszystkie chore komórki ;/
Osiol12.04.2022, 23:04
Przecież kraj tonie po latach rządów...
Rząd nie może pożyczyć kasy (obligacje)...
Bez kolejnych długów nie będzie żadnego...
Europa to bankrut i my też
Naiwni czekają aż w TV powiedzą ze jest kryzys...
Nawet min filansow nikt...
Jeszcze parę podwyżek cen....
Ludzie widzą ceny płacą raty analizują swoją przyszlosc to nie piasek... To ich realny osąd...
Może wiadro zimnej wody pomoze
Edytka12.04.2022, 22:00
Aby zacząć zmiany trzeba zacząć systematyczne rotacje personelu na inne oddziały by się mogli do uczyć lub przypomnieć sobie po co jest. Takie rotacje zdrowe są gdyż rodzą w ludziach nowe nieznane talenty czy wzrost inicjatyw aktywności zawodowej. Marazm , stateczność i brak wyzwań rodzi w ludziach poczucie nudy oraz nowotwór prób polepszenia jakości usług opieki nad pacjentami.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl