13.04.2022, 15:10 | czytano: 10888

Lider Góralskiego Veta mówi, co myśli o wojnie na Ukrainie (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Podhale i Polska stracą na konflikcie za wschodnią granicą. - Inwestycje i kapitał będą nas omijać. Będziemy coraz biedniejsi, a nasi synowie, a może i córki będą na tej wojnie odnosić rany - uważa Sebastian Pitoń, architekt i twórca Góralskiego Veta.
Lider Góralskiego Veta, który zasłynął z wypowiedzi przeciwko polityce rządu w czasie pandemii ostrzega przed konsekwencjami militarnej pomocy dla Ukrainy. Skutki takich działań mają być odczuwalnie nie tylko w turystyce, ale we wszystkich dziedzinach gospodarki polskiej.
- My możemy jeszcze do tego konfliktu śmiało wejść i historia może napisać potem o konflikcie ukraińsko-polsko-rosyjskim, który trwał np. 20 czy 30 lat. Jak państwo myślicie, czy Polska będzie się rozwijać jako państwo frontowe, czy będzie się rozwijać turystyka, czy będziemy się bogacić na tej wojnie? To ja od razu powiem, że nie. Inwestycje i kapitał będą nas omijać. Będziemy coraz biedniejsi, a nasi synowie, a może i córki będą na tej wojnie odnosić rany - mówił na konferencji prasowej 12 kwietnia na górnej Równi Krupowej Sebastian Pitoń. - Ja bym prosił tutaj o pewną rozwagę i o to, że jeśli chcemy wszyscy normalności zwłaszcza, że ta normalność nam się należy po tych dwóch latach, to zakończyć to mogą rokowania pokojowe.

Zdaniem lidera Góralskiego Veta, ciągłe dozbrajanie Ukrainy może doprowadzić jedynie do przedłużenia konfliktu i cierpień ludności.

- Brytyjczycy mówią o afganizacji konfliktu. Wojna w Afganistanie trwała długo, bo 20 lat. Amerykanie mówią o tym, że będzie to długa wojna, ale żebyśmy się nie bali, bo oni już uruchomili koncerny zbrojeniowe, które z pewnością dostarczą nam broni na tę wojnę - zaznacza Sebastian Pitoń.

Razem z liderem Góralskiego Veta na konferencji prasowej pojawił się Grzegorz Szarek z Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna, który krytykował sankcje przeciwko sportowcom i działaczom kultury z Rosji, którzy zostali wykluczeni z wydarzeń sportowych oraz kulturalnych.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oli05.05.2022, 21:00
Trzeba go wysłać do Brukseli,tam są tacy jak róża thun,biedroń,miller czy spurek.Będzie się tam swobodnie wypowiadał i pomagał w blokowaniu pieniędzy dla Polski.Takich tam potrzebują,więc co on jeszcze tu robi?
Kloss17.04.2022, 16:35
Popieram P. Sebastiana Pitoń jedyny mądry na Podhalu nie zaślepiony ,
znający historię Polski.Reszta to baranki prowadzone na rzeż przez oszalałych,sprzedawczyków.
major16.04.2022, 14:58
wstańcie z kolan niewolnicy
boruta15.04.2022, 21:05
Brawo Panie Pitoń. Popieram, nareszcie jest Ktoś kto potrafi powiedzieć.
Sietniok15.04.2022, 15:29
@Ja tylko przejazdem

Osioł zdania nie zmieni w takiej sytuacji, tylko przyłączy się do nich i będą robić to razem
lider15.04.2022, 08:43
Lepiej niech się pan zajmie projektowaniem domków
Kumatych niestety mało14.04.2022, 20:35
@ Rychu
Ty chyba jesteś z kręgów zbliżonych do rządowych. Ten sam intelekt, przenikliwość i wizjonerstwo rodem z Tbilisi. Jedynie z tym się zgadzam: "Czyli bronić się będziemy w głównej mierze sami". Tyle tylko, że to czym Putin nas obdarzy samo do nas przyleci, a my czym dysponujemy. Nie mamy nawet metra żeby się schować :), Już ponosimy koszty jakbyśmy wojnę prowadzili. Głupawe działania wobec Rosji przybliżają nas do spełnienia się najczarniejszych prognoz. Nie chce mi się więcej pisać
takitam.14.04.2022, 20:16
cokolwiek o tym zjawisku by nie napisac, to wszem wiadomo, ze dar wymowy jest srebrem. dar milczenia jest zas zlotem...
@Zajac14.04.2022, 18:42
Nie fikaj, nie fikaj, bo przefikasz
agrestchoinkowy14.04.2022, 18:08
śmieszy mnie gdy takiego Pitonia nazywa się liderem./.../
Tak to każdy może sobie liderować. Na szczęści ludzie mają więcej rozumu żeby się tak nie błaźnić.
O inwestycje się martwi... jak mu ruskie na granicy staną to na pewno inwestorzy z kapitałem będą tu walić drzwiami i oknami. Jasne :))) cały świat będzie tylko czekał aż tu wejdą i nikt centa nie zaryzykuje. Zobaczy inwestycje chyba na obrazku.
Jedyna rada to pomagać ukraińcom żeby tą zarazę zatrzymali z daleka od nas. Żadnych negocjacji, tylko walnąć w mordę. To jedyne co Putin zrozumie.
Ale jak taki pitoń może coś takiego pojąć - najpierw powtarzał anyszczepionkowe bzdury, okazało się że przygotowane przez putinowskie trolle, a teraz powtarza to co putin z ławrowem wymyślą.
Wszyscy chcemy normalności i normalność nam się należy - to jedyna prawda w tym co mówi. Tyle że normalność, wolność, przyzwoitość, honor - to kosztuje. Czasem lepiej żyć biedniej, ale z godnością, a nie szmacić się za spodziewane inwestycje i kapitał.
Jo14.04.2022, 17:52
@ja tylko przejazdem
Człowieku takie same książki (albo gorsze) są na twoich kolegów z ameryki UK czy UE
Każdy kij ma dwa końce i tak jest teraz
Zajac14.04.2022, 17:02
Jako goral wstyd mi za "pitoniowcow" i innych niby "kumatych. tyle w skrocie.
Rychu14.04.2022, 12:48
Kumatych niestety mało.
Na wstępie - gratuluję dobrze dobranego nicka. A teraz do rzeczy. NATO jak nam pomorze to tylko lotnictwem,nie łudzic się że wyślą tu swoje wojska. Czyli bronić się będziemy w głównej mierze sami. Więc teraz ruszasz głową i myślisz : będziemy bronić się przed Rosją. Więc czy nie lepiej żeby ta Rosja wykrwawiała się na wojskach Ukraińskich a nie Polskich ? Odbudowa zaplecza armi rosyjskiej potrwa lata dajac nam czas. Taka jest brutalna prawda. Rozumieją ją też politycy którzy wysyłają na Ukrainę stary posowiecki sprzęt który i tak trzebaby wymienić. A przy okazji mają za to otrzymać od UE gratyfikacje finansowe. Ten sprzęt będzie wykorzystany do walki z największym wrogiem - krwią nie nasza a naszych sąsiadów i nie u nas tylko u nich. To z jednej strony smutne ale dające nam nadzieję. I robią tak nie tylko Polacy ale i inne nacje z wyjątkiem Węgier. Jak dalej tego nie rozumiesz to nic na to nie poradzę. Od razu widać u ciebie sympatię polityczne ukierunkowane na konfederację (ty i twoje inne Nicki,których używasz ). Ale na tym polega demokracja, którą twój idol chce niszczyć. Jednak sondaże pokazują co większość Polski o jego pomysłach sądzi.
ciekawski14.04.2022, 12:42
@Ja tylko przejazdem
Objawiła nam się wszystko wiedząca wyrocznia, która od dwóch lat na temat covida i testów rt-pcr robi ludziom wodę z mózgu. Toż to Ministerstwo Zdrowia w osobie Pana Niedzielskiego na swojej stronie podało, że 8 - 9 na 10 testów daje "pozytywny" wynik fałszywy ale Ty dalej brniesz w zaparte i głosisz te swoje bzdury.
Żeby istniało Państwo, to musi mieć określone GRANICE - Ukraina takich granic NIE MA i jako Państwo z definicji ONZ NIE ISTNIEJE. Działania Rosjan na Ukrainie, to wewnętrzna sprawa Rosji i nam nic do tego. Ukraina jest ponad dwukrotnie większa od Polski - działania wojenne obejmują ok 1/4 terytorium, w środkowej i zachodnie Ukrainie, życie toczy się NORMALNIE. Pytam się, gdzie jest rząd ukraiński, bo zadbać o swoich obywateli ??? - Jakie podejmuje w tym kierunku kroki ? Dlaczego polskojęzyczny rząd z Panem Morawieckim na czele, nie pomaga Ukraińcom, tak jak Syryjczykom wysyłając pomoc humanitarną - tam na miejscu, tylko Ich sprowadzają do Polski, nadając im Polski Pesel. Pytań, pytań jest wiele.
Dla "współczujących" faszystowskim Ukraińcom z UPA, Azow, prawy sektor, polecam YouTube :
Musisz to wiedzieć!(196)Wałęsa wiedział co się działo na Ukrainie gdy groził wyrzucaniem przez okna?
Brawo Panie Pitoń - dobrze, że ktoś głośno i publicznie o tym mówi, bo nie możemy dopuścić do zafałszowania historii.
PINOKIO14.04.2022, 12:33
Jacy Wy jesteście niekumaci
Niektórzy już parę lat temu mówili, że najlepszym rozwiązaniem jest wojna. Przypomnijcie sobie kto tak mówił, że za miskę ryży będziemy zapier....ć. Tak dokładnie, to ten sam, który jeździ i miesza za granicami Polski, prowokując tym samym Rosję. /.../
Czy Polak znowu musi w d... dostać, żeby zaczął my14.04.2022, 12:27
Kiedy stracicie pracę, kiedy Wasze miejsce w pracy zajmie Ukrainiec (bo od niego nie trzeba płacić podatków), kiedy nie będziecie mieli co do gara włożyć, wtedy wspomnicie i dopiero wtedy zrozumiecie o czym mówił Pitoń

Ludzie macie tak sprane mózgi telewizornią, że Wy już teraz powinniście całować w PIS w cztery litery :) za to, że gnoi Was równo na każdym kroku
rozsądek....14.04.2022, 12:20
Sebastianie Pitoń - szacun dla Ciebie i trzymaj się, nie słucha garstki tych bezmózgowców, którzy pchają Polskę na wojnę.

Większość krytykujących Pitonia, będzie Go jeszcze przepraszała, ale wtedy będzie już za późno na żale, kiedy będą już twarzą w nocniku - nie ręką.
Dziś w dniu 14 kwietnia 202214.04.2022, 12:11
Właśnie SENAT POLSKI na wniosek PO, PSL, LEWICA, PIS przyjął uchwałę zwalniająca każdego Ukraińca zarabiającego do 7000,00 zł (siedmiu tysięcy złotych) miesięcznie z podatku dochodowego !!!!

POLACY BĘDĄ ZWALNIANI Z PRACY !!!!!!
Osiol14.04.2022, 11:56
Do ja tylko przejazdem
Wspomóż ukrow jedź są najemnicy zaciągnij się
Pamiętam twoje teorie o c19 a dziś widzę 260tys ponadnormatywnych dobre wyniki ZUS i nagrody dla ministra wizjoner... He he he he i ja się by pomóc mu nie załapałem do tych 260tys
Tam kasa poszła do usa Teraz kto uzbroi całą europe no nie Putin tylko największy podpalacz świata wyjdzie z tego po raz kolejny jak z syri Iraku i innych podpalonych krajów.
Nic nie interesuje cię przesuwanie jednostronne wojsk
Nic nie interesuje cię handel dziećmi w każdym wieku
Nie interesuje cię kopanie silosów pod głowice w pl i rumuni
Batalion Azow kto to jest, ustawy jak za Hitlera podpisane przez zelenskiego to nieważne to niewazne
Nieważne też przesiedlenie czy zwolnienie z podatku PIT i prawa większe
Na koniec co to za wojna 15tys (Wołyn pow 200)(ponadnormatywni obecnie 260) gdzie wycieczki prezydentów łażą we wszystkich kierunkach
Kumatych niestety mało14.04.2022, 11:39
@ Rychu
No to co straszysz skoro Rosja taka słaba. Okroi Ukrainę z tego co jej się przyda i zostawi sam banderowski kadłub, czy się nam to podoba czy nie. Przy okazji, jak będziemy się bardzo starać, to sami porządnie oberwiemy i znowu będziemy mieli co odbudowywać (a grosza nie ma). To potrwa chwilkę, NATO nawet nie przeczyta w tym czasie instrukcji co ma robić. Na koniec orzeknie, że Rosja przestała strzelać to my też nie będziemy. Nikt Cię nie będzie "gwałcił".

Pozdrawiam "demokratów" co każą zamykać wolne media.
pytam14.04.2022, 11:08
byłoby dobrze dla wszystkich aby te przemyślenia ,,lider"pozostawił dla siebie,więcej robi szkody niż pożytku,nieładnie na tragedii narodu Ukraińskiego próbować zbić kapitał polityczny? a może to jest z goła coś innego?
Rychu14.04.2022, 10:28
Super, że ten wywiad został opublikowany. Kto miał jakieś wątpliwości co do tego pana to już ich chyba nie ma. Idąc jego tokiem myślenia należy przestać wspomagać Ukrainę , aby ta szybciej się poddała, aby dzięki takiemu końcowi wojny na Podhale zaczęło przyjeżdżać więcej turystów ! Dobrze, że podczas 2WS tak myślących nie było wielu. Bo Dziś pewnie rozmawialibysmy po niemiecku. Kto nie rozumie, że Ukraińcy swoją krwią i naszym sprzętem na swoim nie na naszym terytorium kupują nam czas? I to długi. Rosja parę lat przygotowywała się do ataku na Ukrainę, a jak pokazujaą ich marne sukcesy to to nie jest wielka straszna Rosja.l, a raczej kolos na glinianych nogach z przerośniętymi ambicjami. Ambicjami które obejmują swoimi granicami terytorium Polski. Jak będę miał wybór, aby wojna toczyła się z dala od mojego domu lub toczyła się wewnątrz jego to wybiorę to pierwsze. Nawet kosztem mojej sytuacji materialnej. A pan, panie Putin - wstydź się pan!
Istoty Boże włączcie myślenie - WYWALCIE TELEWIZOR14.04.2022, 10:22
Do póki "problem" nie dotknie tych, którzy pchają się na wojnę Ukraińsko-Rosyjską, to choćby im młotem wiedzę wbijał do głowy to oni i tak nie zrozumieją, że już są niewolnikami, a nasze prawa i wolność jest każdego dnia coraz bardziej odbierana, aż nie będziemy mieć nic i będziemy się cieszyć. To powiedział Klaus Szwab, że ludzie nie będą mieć żadnej własności !!! On nie blefował, ten plan jest realizowany !!!
3 lata temu, gdyby Wam ktoś poweidział, że będziecie nosić majtki na twarzy, to nikt by nie uwierzył, dla Was byłyby to teorie spiskowe i dziś nadal to są teorie spiskowe ?!?!
Kumaci zrozumieją, mało inteligentni wcale14.04.2022, 10:14
Dla wszystkich przychylnych wojnie na UKrainie polecam książkę do przeczytania
"ROK 1984" George Orwel
PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY14.04.2022, 10:11
Wszyscy, którzy popierają tu w komentarzach wojnę i wspieranie zbrojne Ukrainy, są PIS-owskimi trollami. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, PRAWDA jest blokowana w internecie, a w TV podają tylko takie informacje, jakie chcą aby ludzie wiedzieli, a Wy wszystko kupujecie, jak kota w worku. :)
PRAWDZIWE AUTORYTETY OSTZREGAŁY14.04.2022, 10:08
Świętej pamięci PRYMAS TYSIĄCLECIA KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI
OSTRZEGAŁ !!!!!!
"Nie chciejcie zbawiać świata, kosztem własnej OJCZYZNY !!"

Czy wiedział o tym, o czym w naszych głowach (zwłaszcza niektórych) jeszcze nie świta?

Posłuchajcie sobie homilii śp. papieża Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego - To były AUTORYTETY (nie to co teraz-boją się prawdy)
To ludzie, którzy za prawdę oddali życie!!!
@Miotonik14.04.2022, 10:02
A tobie co nie pasuje, że Pitoń mądrze gada ?! Chcesz zarabiać na wojnie, PIS-iory mają swoich TROLI INTERNETOWYCH, którzy pilnują aby nie mówić i nie informować jaka jest prawada !!!!
Wojna to wojna
POPIERAM PITONIA !!!!!!14.04.2022, 09:58
Brawo Panie Sebastianie Pitoń. Jest Pan głosem rozsądku. PIS pcha Polskę na wojnę, która może trwać wiele lat. To tak jak dostać się sądu, sprawy mogą trwać latami bez dobrej woli obu stron zainteresowanych. Wszyscy podjudzacze, niech się zamkną, bo im zależy tylko tylko na zbijaniu kasy na nieszczęściu niewinnych ludzi, ZWŁASZCZA DZIECI
Antyantyszczep14.04.2022, 09:56
Wystarczy sprawdzić(to nie jest trudne) gdzie były fabryki pro rosyjskich i szczepionkowych fake newsów. Jedne i drugie pochodziły z ruskich farm.Jedna w Berlinie a druga w Petersburgu pisały o tym że covid to ściema a na Ukrainie ruski bronią ludzi przed nazistami. Że wam ludzie łatwiej uwierzyć że wojna ma drugie dno i Putin ratuje świat przed globalistami(takie antyszczepy mają teorie które sieją sami ruski) niż że Putin jest bandytą.
Ja tylko przejazdem14.04.2022, 08:32
@osioł
Ty zmienisz zdanie, jak pierwszy ruski żołdak zgwałci ci żonę, matkę czy córkę, ograbi ze wszystkiego a na koniec wpakuje wszyskim kulę w tył glowy.
Ale może będziesz miał szczęście i zabije cię po prostu zwykla ruska rakieta skierowana na twój dom, kiedy nędziesz spał rojąc te swoje idiotyczne sny o mądrości tych, którzy trzymają się z dala.
Nie polecam ci książek o Rosji, bo raczej niczego nie czytujesz, ale jakbyś jednak coś czytał, to pouczająca jest biografia Putina.
Gaweł14.04.2022, 07:46
Narracja zbieżna z linią kremla. Zero zaskoczenia.
Najpierw powielanie sowieckich dezinfo odnośnie pandemii i szczepień, teraz to.
Media promujące ludzi przyjaznych putlerowi powinny zostać zakazane.
pandemia w areozolu14.04.2022, 06:48
Czepiacie się S.Pitonia o podejście do covida? To przecież on miał rację.
GDZIE JEST COVID? To dzisiaj kapitalne pytanie.
Już zapomnieliście wypowiedzi sejmowych głupców? Te ustawy które chcieli wprowadzić, część jednak im się udało. Na świecie nadal to szaleństwo przecież trwa, chodzą w maskach, stukają się piąstkami. Wyglądają jak idioci. U nas na chwilę to ustąpiło. Ale wróci. Bo to wszystko jest sztuczne i służy jedynie do wprowadzenia totalnego zamordyzmu. Szaleńcy z Davos mają swoich wykonawców we wszystkich krajach. Dlatego trzeba się uwolnić od tych co rządzą i broń Boże nie dopuszczać do władzy tych co już rządzili. O sztuczce z covidem nie wolno nam zapominać nawet na jeden dzień!
Wyrocznia14.04.2022, 04:09
Mam nadzieję, że większość Polaków kiedy się tylko dowie prawdy o tej wojnie i jak dali się robić w konia mediom, spali się ze wstydu na myśl o tym co mówili i pisali. I nie chodzi o to, że Rosjanie są aniołkami, ale ta wojna ma drugie dno i mam nadzieję, że spadną wam klapki z oczu i zobaczycie co wasi ukochani Ukraińcy wyczyniali, nie mówiąc już o waszym wielkim bracie z Ameryki.
fizolog14.04.2022, 00:19
@Osioł.Dej se siana.Z dnia na dzień coraz trudniej Cię zrozumieć.
Osiol13.04.2022, 23:59
Do ja tylko przejazdem
Ciebie dolary inspirują albo bezinteresowny naganiacz w co wątpię....
Chłop ma rację poglądy wam się zmienia w dniu stawienia się w jednostce wojskowej
Za grzechy Ukrainy dacie głowę za ich grzechy...
Poślijcie swoje dzieci niech walczą dzielnie
Ja tylko przejazdem13.04.2022, 23:20
Zawsze pisałem, że antyszczepionkowcy są bezpośrednio i pośrednio inspirowani z Rosji i pasieni ruskimi pieniędzmi. A dziś mamy dowody wprost -znaczna część antyszczepionkowców przekształcila się w proputinowców.
Jo un13.04.2022, 22:25
Szkoda słów na to co on gada. Że też ci z tfu konfederacji się na wszystkim znają. Od pandemii i wirusów po wojny. A Braun to dopiero AGENT!
Kolo13.04.2022, 22:23
Napiszę co ja myślę o Pitoniu - Góralski bełkot a nie veto... Z Ruskimi mordercami będzie trzymał byle łoscypki się sprzedawały. Hańbi Podhale i strój góralski. Jego słowa w czasie pandemii w Radiu ZET: "Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba"... Człowiek "chory" jak Korwin.
Maniek13.04.2022, 22:20
Brawo panie pitoń, takich właśnie ludzi putin w Polsce potrzebuje.
King of the Śpis13.04.2022, 22:12
Znowu kolejny specjalista od geopolityki co pcha się przed kamery. Nikt nie wie ile ta wojna potrwa ale każdy wie że dopóki jest poza naszymi granicamibto jest względnie dobrze. Putin nie ma apetetu tylko na Ukrainę kwestia na ile ruskie mają uporu żeby iść do przodu a Rosjanie to twardy naród. Co do kryzysu to wcześniej czy później zawsze się coś przywlecze
Zbooj13.04.2022, 22:08
Naobiecywał, straszył rządzących w czasie Covidu... I tyle. Gadać tylko umie i paradować w góralskim przed kamerami... Teraz udaje specjalistę od polityki i wojskowości... architekt z wykształcenia. Jeszcze z Korwinowymi bełkotami się utożsamia. Już się do polityki pcha - bk mało tam takich jak on.
Pepe13.04.2022, 22:05
A gdzie mój komentarz /.../

Niezły popis znajomości wulgaryzmów. Moderator.
Zakopian!13.04.2022, 22:05
Po pierwsze to chyba wszyscy sobie z tego zdajemy sprawę, a jak nie to juz jakis czas analitycy o tym trąbią....a Pan Lider to robić chce karierę jak widac po raz kolejny na "problemach świata" i to nie tylko on z tego ugrupowania taki mądry /.../ pozdrawiam serdecznie
toPOkowidzie13.04.2022, 21:04
jak dotąd nigdy nic mądrego nie powiedział ,typowe bicie piany aby choć na chwile zaistnieć,,,liderze" czyżbyś był za mordowaniem,zabijaniem, gwałceniem Ukraińców przez putinowskich żołdaków? ,mają pokornie klęczeć i czekać aż ich barbarzyńcy ruscy powyrzynają a czy mają prawo się bronić i otrzymywać pomoc militarną ,medyczną od bratnich narodów, Niemców do tego nie zaliczam?
Przecież to oczywista oczywistość, p. Sebastianie.13.04.2022, 20:57
Niektórzy panicznie boją się Putina a on nawet nie wie o ich istnieniu. Chcą być biedniejsi, to będą. Będą na pewno. Dzisiaj słyszałem wypowiedź "ministra choroby i nagłej śmierci", że leczenie uchodźców kosztuje nas 300 mln miesięcznie, policzcie ile to będzie w skali roku. Unia Europejska nie ma funduszu dla uchodźców w Polsce. W poprzednich latach miała, dzisiaj nie. Zostaliśmy sami. Pozostaje nam jeszcze tylko sprowokować Rosję, jak to zrobił w 2008 roku, /.../ prezydent Gruzji. Wysłał wojska gruzińskie tam gdzie byli Rosjanie, gdy go pogonili narobił najpierw w spodnie a potem rabanu na pół Europy. Winnymi oczywiście byli i są Rosjanie. Dzisiaj ten "bohater" siedzi w więzieniu w swoim kraju i urządza głodówki, ale o tym "wydanie specjalne" ani mru, mru. Kto u nas pójdzie kiedyś siedzieć za ten wojenny amok, zobaczymy.
Póki co, my jak zwykle, nie możemy być mądrzy przed szkodą. I tylko nam przybywa przeróżnych rocznic z przeróżnych narodowych nieszczęść. Na ich obchodach zresztą, też giniemy.

"O polska kraino! Gdyby ci rodacy, co za ciebie giną, wzięli się do pracy"
A13.04.2022, 20:42
Ten człowiek niemiła znaczenia i niebiedzie miał. To co mówił w pandemi to tez niemialo znaczenia.lider ha ha ha
Osiol13.04.2022, 20:36
Rosyjski gen powiedział że nie wrócimy aż nie uratujemy wszystkich dzieci... Mamy rakietę niewybuch z napisem,, za dzieci'' i co malkontenci krytykujący co wiecie... nawet ciężko wam pojąć przyczyny...
Gość ma rację zapnijcie pasy bo brak gości, drożejące kredyty żywność i reszta spowodowała że całej pl na nic nie stać a rozrywka wczasy są cięte w domowych budżetach pierwsze...
Rząd przysyła obligacje samorządom uczelniom zamiast kasy nikt im nie chce pożyczyć....
On powinien dodać że uczestniczymy w działaniach wojennych udostępniając przestrzeń powietrzną drogi kolej wszystkim chętnym jadącym z bronią... My już walczymy i czekamy na iskrę która pozwoli.... Wysłać dzieci walczyć... a rząd samolotami ucieczkowymi do Anglii
Popatrzcie kto uciekł w porę z Ukrainy...
A zobaczcie jaka kolejka patriotów czeka na paszport a ilu już spakowanych he he he na wczasy he he he
Anty Bolek13.04.2022, 19:56
Wyszło szydło z wora. Sprzedaj swoją zagrodę i wyjedż do Rosji.
oli13.04.2022, 19:46
Kapitał i inwestycje mogą go ominąć.Chroń nas Boże od takich polityków.Dla niego mamona a dla drugiego życie ważniejsze.Chłopie zejdż z drzewa na ziemię albo ściągnij góralski kapelusz bo ośmieszasz górali.
odkryłkarty13.04.2022, 19:34
jak ten osobnik mógł wypowiedzieć takie haniebne słowa aby Ukraińców nie dozbrajać,może i nie pomagać uchodźcą,teraz już wiem do kogo mu bliżej???
do 88813.04.2022, 19:33
Popieram twój komentarz. Ci co patrzą przez kiesę niech idą tam do putina a nie lamentują.
jarek13.04.2022, 19:32
prawdę mówisz . Musimy odciąć się od Anglosasów i mieć stosunki dobrosąsiedzkie z sąsiadami a nie z każdym wojować . Stare przysłowie mówi pokorne ciele dwie krowy ssie.
Pepe13.04.2022, 19:19
Przedstaw te swoje złote myśli putinowi. Na pewno cię wysłucha i jeszcze wynagrodzi. twoja próżność pitoniu jest powalająca.
Nie...13.04.2022, 18:49
Panie liderrze ....czy u pana ( celowo taka pisownia!) liczy się tylko HAJS ?!!!! ...a nie życie ludzkie ...????
NT 2s4y13.04.2022, 18:41
/.../ :( nie znam się nie jestem ekspertem nie posiadam wiedzy ale się wypowiem bo uważam ze . Lepiej by było jak by swoje zdanie zachował dla siebie hej
Aaa13.04.2022, 18:34
Z jego gatki wynika że należy nie pomagać o niech sobie rosja zabierze Ukrainę niech dalej morduje pali i niszczy ten kraj a my się temu biernie przyglądajmy
Jo13.04.2022, 18:31
@888
Pewnie, lepszy zachodni świat. Ateizm, lgbt, praca do 70 albo dłużej, genialna ta ameryka i ue
Jarek13.04.2022, 18:00
Wszędzie gdzie, na Ukrainie, pojawili się Rosjanie mężczyźni są zabijani a kobiety i dzieci gwałcone i mordowane.
Przetrwać to może jedynie zniszczenie Rosji. Kto tego nie rozumie jest albo głupi albo opłacony przez Ruskich.
Mówię jak jest13.04.2022, 17:58
Czyli Pitoń proponuje zakaz wspierania bronią Ukrainy,żeby szybciej padła i tym sposobem zakończymy tę wojnę... Ciekawe myślenie. Jednak, pomimo faktu, że dzisiejsza Ukraina jest banderowska, w takim znaczeniu że gloryfikuje morderców Polaków na kresach, to jednak nie jest rozwiązaniem problemu pozostawienie Ukrainy na pastwę Rosji. Putin to też morderca -jak Bandera tylko mniejszy póki co, a cierpią zwykli ludzie. Zatem trzeba wesprzeć obronę Ukrainy przed Putinem, ale polskie władze winny zażądać od władz Ukrainy DEBANDERYZACJI. Czyli potępienia zbrodniczej ideologii UPA z usunięciem wszelkich instytucji prawnych to popierających (świadczenia kombatanckie dla morderców z UPA, stawianie im pomników, zakaz prawny krytykowania baderyzmu itp)
Miotonik13.04.2022, 17:18
dzisiaj też są Krzeptowscy
miastowy13.04.2022, 16:25
Pierwszy raz niegłupio gada
88813.04.2022, 16:00
Wolę być biedniejszy,orać w polu żoną niż mieć na karku Putina i rządzili mną kacapy.Precz z sowieckim vetem!!!
!13.04.2022, 15:50
Tzw. "lider" może zająłby się sprawami, na które osobiście ma wpływ. Lansowanie tego pana uważam za niebezpieczne.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl