15.04.2022, 11:51 | czytano: 2357

Wzmożone kontrole drogowe

zdj. KPP w Zakopanem
Na drogach pojawi się już dziś więcej patroli policji. Funkcjonariusze kontrolować będą m.in. prędkość i trzeźwość kierowców. Maja też pomagać kierującym, ułatwiać jazdę - zapewne pojawią się na skrzyżowaniu w Klikuszowej i Skomielnej.
"W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach pojawia się więcej pojazdów niż zwykle, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas tegorocznych świąt nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będzie czuwać blisko 1900 policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim będą nadzorować główne szlaki komunikacyjne, pomagać kierującym, ułatwiać ruch pojazdów, za pośrednictwem mediów na bieżąco informować o zaistniałych utrudnieniach na drogach oraz reagować na popełniane przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym" - zapowiadają policjanci.
Nieprawidłowe zachowania wobec pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda z nadmierną prędkością to główne przyczyny wypadków, dlatego policjanci będą szczególną uwagę zwracać na kierujących popełniających tego rodzaju naruszenia prawa.

W okresie świąt obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. (z wyłączeniem autobusów).
Zakaz obowiązuje w dniach:
- 16 kwietnia (sobota) w godz. 18.00 – 22.00;
- 17 kwietnia (niedziela) w godz. 8.00 – 22.00;
- 18 kwietnia (poniedziałek) w godz. 8.00 – 22.00.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
niesamowite prędkości - brawura15.04.2022, 13:17
Powinny być kamery ruchu drogowego na trasie miedzy: rondem koło lotniska w kierunku Gronkowa oraz Białki Tatrzańskiej - powinien stać tam radar lub kamery Wyczyny niektórych kierowcy-(ó)w na rajd zakrawa i stwarzanie niebezpieczeństw.
a totalna masakra15.04.2022, 13:09
proponuje też kontrole policyjne na ścieżce rowerowej Gronków - Nowa Biała
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl