15.04.2022, 17:59 | czytano: 8054

Pijana kobieta doprowadziła do kolizji

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
CZARNY DUNAJEC. Nietrzeźwa 55-latka wsiadła za kierownicę samochodu i spowodowała kolizję drogową. Za swoje zachowanie, które spowodowało zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - odpowie przed sądem.
Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zostali wezwani do zdarzenia drogowego w centrum miejscowości. Na miejscu zastali osoby poszkodowane w kolizji oraz sprawczynię, która jak się okazało była pod wpływem alkoholu.
"Kobieta po wyjściu z samochodu miała problem z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze ustalili, że 55-latka jechała swoim renault od strony Rynku, kiedy na łuku drogi straciła opanowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z jadącą z naprzeciwka toyotą. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało u niej blisko 3 promile alkoholu w organizmie" - relacjonują policjanci.

Kobieta straciła prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl