15.04.2022, 19:52 | czytano: 1504

Dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych. Wśród beneficjentów festiwale muzyczne i filmowe

zdjęcie nawiązuje do ubiegłorocznego Moc Gór Festiwal w Zakopanem
Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego, ponad dwieście przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych otrzymało dotacje w ramach konkursu Mecenat Małopolski. Środki w kwocie ponad 3,8 mln zł pozwolą na realizację różnorodnych wydarzeń m.in. festiwali, koncertów, spektakli, widowisk historycznych, wystaw i konkursów.
Wśród dofinansowanych projektów znalazły się zarówno wydarzenia, które mają już swoją wieloletnią historię i cieszą się dużym zainteresowaniem jak i nowe propozycje.
Wsparcie uzyskały m.in. Festiwal XVI Gorlicka Jesień Muzyczna, 12. Letni Festiwal Pieniny – Kultura – Sacrum, XVI Zakopiańska Akademia Sztuki 2022, Rzeźbiarski Art Plener, XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej – Zubrzyca Górna 2022 oraz zakopiański Moc Gór Festiwal.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Festiwal w Ochotnicy16.04.2022, 16:16
No jak to a gdzie festwal królcyka z cyganską muzyką i żydowską i kto wie jeszcze jakom ... Kwolił się że zrobi taki festiwał że wszyscy go zapamiętają i znowu prawo jazdy mu zabierom ponoć ma dostać od marszałka 200 tys a jak nie dostanie to weżnie ze wszystkich sołectw po trochę bo to musu być 200 tys na festiwal 5 kultur
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl