19.04.2022, 11:54 | czytano: 5752

Czterech pijanych kierowców, osiem zatrzymanych praw jazdy i 127 mandatów

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na tatrzańskich drogach czuwali policjanci zakopiańskiej drogówki, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Bilans działań to ujęcie czterech pijanych kierowców, osiem zatrzymanych praw jazdy i 127 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Na święta do Zakopanego i okolicznych miejscowości pomimo kiepskiej pogody przyjechało wielu turystów z całego kraju. Zdecydowana większość z nich podróżowała małopolską zakopianką. M.in. i tam policjanci w trosce o bezpieczeństwo prowadzili kontrole prędkości i badania trzeźwości kierowców.
Bilans świątecznych działań tatrzańskich policjantów to czterech zatrzymanych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie samochodem po pijanemu. Niechlubny rekordzista kierował w Kościelisku jeepem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 47-letni obywatel Holandii został zatrzymany, a pojazd odholowano na parking. Kolejnych czterech kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. W niedzielę Wielkanocną w miejscowości Biały Dunajec 24-latek z Nowego Targu jechał volkswagenem 108 km/h w terenie zabudowanym. Każdy z zatrzymanych kierowców stracił prawo jazdy, dostał 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Łącznie w omawianym okresie świątecznym zakopiańska drogówka nałożyła 127 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

- Odnotowaliśmy 7 kolizji i 5 interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania. W minione święta nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. To dobra wiadomość mając na uwadze trudne warunki drogowe - podsumowuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
emigrant19.04.2022, 22:59
już tylu na ten temat pisał , a jedź że człowieku jeden z drugim normalnie to nie będziesz miał problemu < gdzie i jak stoją <
Gorol19.04.2022, 20:34
zpodhalanskiej, W dziesiątkę i jeszcze nieoznakowane i bez odblasków. Zakopiańskiej policji się w d.... przewróciło a szczególnie tym Panią . Nie jestem za łamaniem przepisów ale nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
zpodhalanskiej19.04.2022, 16:59
Schowani w karzakach za zakretem albo pagorkiem?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl