19.04.2022, 19:55 | czytano: 3188

W Maniowach brakuje zbiornika przeciwpożarowego

Gmina nie ma gruntu, na którym można byłoby go wybudować. Jest jednak inne rozwiązanie, nad którym zastanawiają się radni i urzędnicy.
Sprawę poruszono na sesji Rady Gminy Czorsztyn. Zapytał o to jeden z radnych, powołując się na mieszkańca Maniów, który jest żywo zainteresowany tym tematem. Wójt Tadeusz Wach odpowiedział, że dziwi się temu mieszkańcowi, bo najpierw, na zebraniu wiejskim to właśnie on zadeklarował oddanie gruntu pod budowę zbiornika p-poż., a potem się z tego wycofał. - Poszliśmy w teren, zaczęliśmy rozmawiać, no i się wycofał. A wczoraj złożył pismo, ten obywatel, że nic się w tej sprawie nie robi. Przepraszam, piłeczka była po jego stronie - relacjonował radnym na sesji Tadeusz Wach.
Jeden z radnych tłumaczył, że mieszkaniec był zdecydowany to zrobić, sądził jednak, że stanie się to szybko. Tymczasem planuje on prace porządkowe na tej działce i obawiał się, że koparki zniszczą to, co zrobił.

Wójt dodał, że jest in pomysł na rozwiązanie tego problemu - usytuować zbiornik p-poż. przy zbiorniku wody pitnej. Gmina sprawdzi też, czy jest także możliwość, aby bezpośrednio z tego zbiornika czerpać wodę w razie pożaru. - Zbiornik jest duży, mamy w nim dużo wody - tłumaczył.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
zbiornik25.04.2022, 16:22
A kogo interesuja domki wojta ma kase niech buduje roszczeniowosc mieszkancow maniow jak zwykle wielka bo sie im nalezy a plany p.poz gminy troche inne
monia20.04.2022, 21:37
Maniowanom się nie wierzy. Ich słowo jest tyle warte co Kurskiego podczas pierwszego ślubu.
Budowlaniec20.04.2022, 18:21
Ubaw to musieli mieć w Nadzorze Budowlanym jak wójt wystąpił o zmianę kierownika budowy z powodu opinii publicznej
202220.04.2022, 11:44
Kto mówi prawdę
W całej tej sytuacji brakuje wypowiedzi mieszkańca, który zadeklarował grunt. Trochę rozjaśnił sprawę sołtys (nie jeden z radnych). Z moich informacji wynika, że wina nie leży po stronie mieszkańca tak jak to przedstawił wójt.
nie mówi prawdy20.04.2022, 10:46
Mieszkaniec się wycofał??? a może to bardziej wójt nie wie o szczegółach i to mówi, co mu ślina na język przyniesie. Nic nie robi, by zabezpieczyć przeciw pożarowo tamten teren. Temat poruszany jest już ładnych parę lat i dalej nic nie robi. Nawet pożar jego domu nie dał do myślenia o ppoż, tylko przy okazji dom przebudował- zgodnie z prawem???
Kto mówi prawdę19.04.2022, 20:15
Czy wójt mówi prawdę? Pamiętam jak jakaś gazeta opisała że wójt przy budowie domków na kierownika budowy zatrudnił wice wójta i pokazała zdjęcie tablicy informacyjnej budowy. Przyparty Wójt wyjaśnił że to tylko konsultant i zmienił kierownika na tablicy. Kto budował to wie że aby wpisać na tablicy informacyjnej dane kierownika to należy to zgłosić do nadzoru budowlanego. Innymi słowy wójt po prostu mataczył.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl