25.04.2022, 14:32 | czytano: 7096

Nowotarżanin ukarany za spalanie śmieci w piecu

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
NOWY TARG. Sąd Rejonowy zakończył postępowanie w sprawie potwierdzonego przez pracowników Urzędu Miasta procederu spalania odpadów w kotle c.o. Próbka pobrana była w październiku ub. roku. Na nowotarżanina nałożona została kara w wysokości 1 760 zł (w tym koszty sądowe). - Była to kara zmiarkowana - komentuje burmistrz.
- Szanowni mieszkańcy Nowego Targu apeluję do państwa o przestrzeganie bezwzględnego zakazu spalania odpadów. Takie działanie jest wykrywalne. Po co narażać się na karę, która może maksymalnie wynieść 5 tys zł. W tym przypadku była to kara zmiarkowana, sąd znalazł jakieś okoliczności łagodzące. Ale kara może być dolegliwsza, jeśli proceder spalania śmieci w kotle zostanie udowodniony - przestrzega Grzegorz Watycha.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili ponad 30 kontrole nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. Kontrole przeprowadzane były głównie w zakresie ochrony powietrza, gospodarki wodno-ściekowej oraz odpadów. W związku z podejrzeniem spalania odpadów, podczas prowadzonych działań kontrolnych pobrano dwie próbki odpadów paleniskowych, które zostaną przesłane do akredytowanego laboratorium, celem potwierdzenia spalania niedozwolonych substancji.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
normal26.04.2022, 14:11
Przy tych zwariowanych cenach węgla itp niedługo i ja zacznę palić śmieciami i możecie mnie pocałować.
Miasto niech się zabierze za tych sprzedawców/pośredników którzy windują ceny ekogroszku do niebotycznych rozmiarów tłumacząc to wojną.
Czysty26.04.2022, 00:26
Wyniki Ankiety mówią same za siebie. Wstyd i Hańba jak miasto walczy, a raczej nie walczą o czyste powitrze!!!
Amper25.04.2022, 20:49
Oj tam oj tam. Tylko patrzycie na Nowy Targ. Niech kontrole się zaczną w okolicznych wioskach to nie będą nadążać z wystawianiem mandatów. A teraz już tak bardzo nie trzeba palić wobec tego idą w ruch różnego rodzaje meble , również tapicerowane itp produkty do "spalania"
Pepe25.04.2022, 17:26
Gość spala coś, co podchodzi pod śmieci i dostaje prawie dwa kafle, choć na pewno są chętni, co by go ukamienowli. Zaś pewna kreatura leje g. .o do Dunajca od lat i dostaje 5 stówek..brawo urzędasy!
nowotarżanka25.04.2022, 14:52
Niestety mało dba się o czystość powietrza w Nowym Targu ????! Wystarczy po godz 16 tej przejść się Szaflarską, Sw.Anny, Kowańcem....oj wyliczać można w nieskończoność!!! Niestety urzędnicy odpowiedzialni za czystość powietrza niedostatecznie dbają o badanie ,,po godzinach,,...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl