29.04.2022, 11:14 | czytano: 2246

Nowe rozporządzenie: maseczki w aptekach i przychodniach obowiązkowe do końca maja

arch. Podhale24
W budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza oraz w aptekach - maseczki pozostaną obowiązkowe do 31 maja. Mówi o tym nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Podano także termin zniesienia stanu epidemii.
Wczoraj opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zdecydowano w nim m.in., że obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie przedłużony do 31 maja br.
Utrzymano - także do końca maja - niektóre dotychczasowe regulacje, m.in. te dotyczące ograniczenia przekraczania koleją granicy polsko-białoruskiej, a także funkcjonowania systemów służących do wymiany informacji związanych z działaniami podejmowanymi w celu zapobiegania oraz przeciwdziałania następstwom wystąpienia epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 30 kwietnia 2022 r.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że zniesienie stan epidemii w Polsce nastąpi w połowie maja. Pozostanie stan zagrożenia epidemicznego. Stan epidemii spowodowany pandemią koronawirusa obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 r.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol29.04.2022, 12:32
W tych kolejkach (do lekarza recepcji) wirus jest groźny w innych kolejkach nie stanowi problemu
A co z 250tys ponadnormatywnych(milczenie) w tym roku pobijemy rekord?? Może ZUS ufunduje nagrodę,, wizjoner medyczny roku''za kolejny rekord dla ministra
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl