30.04.2022, 10:15 | czytano: 3399

Burmistrz forsuje odbudowę mostu, ale radni mają inne priorytety

Fot. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ: Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google hasło „atrakcje Małopolski”, żeby dowiedzieć się, że jest wśród nich Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce - przekonuje burmistrz Leszek Świder i przekonuje do pomysłu odbudowy mostu prowadzącego do skansenu. Nieco innego zdania są jednak rabczańscy radni.
Burmistrz przypomniał radnym, że PKP Cargo wystąpiło do Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju z wnioskiem o przekazanie skansenu na rzecz samorządu. - Bo koszty utrzymania tego są duże. Jeżeli nie będzie z naszej strony działań, żeby chociaż ułatwić dojazd do tego skansenu, to może się okazać, że skansenu tam nie będzie i jedna z atrakcji w naszej gminie zginie – tłumaczył.
Miasto chce przygotować projekt, a potem starać się pieniądze na odbudowę. Jednak grupa dziewięciu radnych złożyła wniosek, żeby 100 tysięcy złotych zaplanowane na projekt mostu przekazać na dokończenie remontu szatni w budynku stadionie w Chabówce. Radni byli zdania, że choć budowa mostu jest ważna, to najpierw trzeba zająć się szatniami, bo klub nie ma na to pieniędzy, a dopiero potem rozpoczynać nowe inwestycje.

Burmistrz był zdania, że klub samodzielnie powinien poszukać dotacji na ten cel, tak jak robią to inne kluby i stowarzyszenia. Ostatecznie jednak złożył obietnicę, że wstrzyma się z podpisaniem umowy na projekt budowy mostu, a w międzyczasie rozezna sprawę remontu szatni.

- Może znajdą się pieniądze na to i na to – wyrazili nadzieję radni.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Stara baba co zymbów ni ma01.05.2022, 09:31
Suplement.
Dojazd do skansenu zapewni jeden wagon podstawiony na dworcu centralnym w Chabówce. Ciągnięty oczywiście przez lokalny samowarek, a obsługiwany przez SAMEGO NACZELNIKA tegoż skansenu. Miejsca do parkowania autokarów przy stacji jest do oporu. Będzie dodatkowa atrakcja za pieniądze. A ten pożal się boże mostek już 60 lat temu miał nośność ograniczoną. Dopuścili go do dalszej eksploatacji znajomi fachowcy. Most NALEŻ wybudować nowy, jako sztandarową inwestycję Sasina. Na pewno się uda.
Z chabowki30.04.2022, 22:12
Radnej pomału kończy się kadencja i szuka poparcia u młodych ale zapomniała o obietnicy wyborczej i jo się pytam kiedy będzie w końcu chodnik za przejazdem bo już mija 4 kadencja i nie potrafią nawet projektu przygotować a lansować to się w mediach umi
wicek30.04.2022, 22:01
Most i drogi powinny być najważniejsze, ale radni tego chyba nie rozumieją. Kasę należy inwestować a nie rozdawać. Most jest ważny i dla skansenu ale przede wszystkim dla mieszkańców. Z gadania tej rady most nie powstanie. Bodej ta bodej.
Nie, to nie prawda, to jakaś ściema.30.04.2022, 18:13
Takiej durnej rady, to chyba nie ma w całym województwie, może i w Kraju. Żeby na trampkarzy wydawać takie pieniądze. Chcą grać,to niech sobie szukają sponsorów. Że Chabówka to im się należy, jak wszystko do tej pory. Ten most jest chyba ważniejszy, tym bardziej, że będzie budowany z dotacji ministerstwa infrastruktury. A skansen nie ma tu nic do rzeczy.
Stara baba co zymbów ni ma30.04.2022, 17:30
Kto z rabczan słyszał o tym, że skansen cokolwiek zrobił dla Rabki? A pytam grzecznie rab-a: do czyjego budżetu idzie dochód ze skansenu? Bo jakoś trudno mi sobie przypomnieć, by skansen coś miastu poza istnieniem dał. A poza żądaniami i smrodem z przejazdu pociągów retro to niewiele ma Rabka. A skansen ma ZARZĄD I PRACOWNIKÓW ( od 8 do 15) i ma dotacje, bo to przecież muzeum czyli kultura itp itd. A stanowi kolejowe państwo w państwie gdzie bez kija nie podchodź. Oczywiście jest atrakcją dla tych co są zainteresowani, ale czy to warte 18 PLN od łebka? Nawet licząc te powalające na kolana ulgi po 1PLN!!! A wracając do meritum czyli mostu - Remontować dla mieszkańców jako potrzebny dla rabczan i mieszkańców gmin sąsiednich. A skansen niech nie straszy, bo niedługo PREZESI I NACZELNICY SKANSENU będą mówić, że Rabka to ta mieścina przy skansenie. I nie ma co lobbować za skansenem wielce szanowny Panie Burmistrzu, a most RABCZANOM i CHABÓWCZANOM jest potrzebny.
rab30.04.2022, 14:35
Każdy z radnych ciągnie w swoją stronę.Szatnie też ważne ale most ważniejszy.Skansen to atrakcja i przychód do budżetu.Z jakiejś tam wiejskiej klasy piłkarskiej nam pieniędzy nie przybędzie ,więc może poczekać.Co za radni,każdy dla siebie a mieszkańcy nic z tego nie mają.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl