01.05.2022, 15:35 | czytano: 3313

Tłum chętnych na wjazd na Kasprowy Wierch (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Tłoczno robi się na tatrzańskich szlakach. Kilkuset metrowa kolejka ustawiła się także do kas kolei na Kasprowy.
Pochmurna pogoda z niewielkim i przelotnym opadem deszczu nie zniechęciła turystów, którzy tłumnie wybierają się w Tatry. Większość z nich planuje przechadzki wyłącznie po dolinach - o czym świadczy letni ubiór.
Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypominają, że wysoko w Tatrach panują jeszcze typowo zimowe warunki. Nadal obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Poruszanie się bez raków i czekana jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe/ Przekonało się o tym trzech turystów, którzy wczoraj (30 kwietnia) utknęli w rejonie Suchych Czubów. Ratownicy przy użyciu śmigłowca ewakuowali zmęczonych i przemoczonych turystów do Zakopanego.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
takaprawda01.05.2022, 19:45
Są turyści i - Krakowiacy. Dla tych drugich powinno wprowadzić się limity wyjazdów do Zakopanego. Dlaczego przez nich inni turyści, jadący przez pół (albo i całą) Polski muszą stać w ogromnych korkach? Bo Krakowiak sobie wyskoczy na wycieczkę i w tes sam dzień wróci z powrotem do domku? I przez nich korki, korki, korki. A inni tłuką się pół doby aby dojechać do Zakopanego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl