01.05.2022, 17:04 | czytano: 8995

Od poniedziałku ul. Krzywa zostanie zamknięta dla ruchu kołowego

NOWY TARG. W związku z planowaną przebudową przejść dla pieszych na ul. Królowej Jadwigi na odcinku od skrzyżowania z ul. Krzywą do skrzyżowania z ul. Kilińskiego - od poniedziałku 2 maja - przez tydzień - wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W tym czasie przebudowywana będzie infrastruktura techniczna na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z ul. Krzywą.
Zostanie zamknięty wjazd i wyjazd z każdej strony w ul. Krzywą. Możliwy będzie przejazd (zawężenia do jednego pasa ruchu) ul. Królowej Jadwigi na wprost w kierunku ronda na zachód.
"W dalszym terminie w okresie około 3 tygodni planuje się na czas wykonywania wyniesionego skrzyżowania całkowite zamknięcie skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi z ul. Krzywą. Na ten czas zaplanowany jest objazd ul. Szaflarską i drogą krajową nr 49 al. Tysiąclecia oraz ul. Kilińskiego" - informuje w imieniu wykonawcy - Firmy Kiernia, nowotarski Urząd Miasta, na którego zlecenie wykonywane będą prace.


W celu umożliwienia ruchu na os. Topolowe odcinek ul. Królowej Jadwigi (od ul. K. Wielkiego do ul. Krzywej) będzie tymczasowo dwukierunkowy, a ustawienie miejsc postojowych znajdujących się w Strefie Płatnego Parkowania po południowej stronie ulicy zostanie zmienione na równoległe (opłata za parkowanie będzie nadal obowiązywała).


Planowana jest również zmiana lokalizacji przystanku autobusowego znajdującego się w ciągu ul. Krzywej przy Miejskim Centrum Kultury na tymczasową lokalizację na ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. K. Wielkiego do ul. Szaflarskiej.

Roboty prowadzone będą w godzinach od 6:00 do 17:00.
"Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy mieszkańców i kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z utrudnieniami wynikającymi ze zmiany
organizacji ruchu. Jednocześnie w imieniu Wykonawcy prosimy o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu" - czytamy w komunikacie UM.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Patryk04.05.2022, 09:56
zgadzam się! Pracuję w tym rejonie w sklepie i uważam że ten fragment ulicy od skrzyżowania z Krzywą do Lawiatana powinnien być wyłączony z ruchu jak ul. Krzywa.
com02.05.2022, 11:00
do Patryk: jeszcze gdyby ludzie tam przechodzili po przejściu.. większość przełazi jak barany gdzie popadnie ;)
Patryk02.05.2022, 10:19
Jak się wzięli tam za rozkopy to można by od razu zrobić przejscie dla pieszych wyniesione przed sklepem Rajski. Auta jeżdzą tam szybko, często dochodzi do potrąceń. Jest to jedyne przejście pomiedzy ul Krzywą a rondem przy dworcu.
młotkowy02.05.2022, 08:02
A deski Pan Waldek przybije?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl