05.05.2022, 10:09 | czytano: 2526

2. Nocny Bieg Mików w gminie Lipnica Wielka (zdjęcia)

Grzegorz Rzepiszczak
LIPNICA WIELKA. W nocy z 3 na 4 maja, dla upamiętnienia nocy aresztowania małżeństwa naszych bohaterów: Józefiny i Emila Mików, odbył się w naszej gminie organizowany po raz drugi Nocny Bieg Mików. Tego roku miał on formułę sztafetowego marszu, a flaga wraz z pochodniami przekazywana była kolejnym grupom na poszczególnych odcinkach.
W marsz sztafetowy, którego łączna długość wyniosła ok. 18 km, włączyły się grupy: Orawianie im. Heródka, Schola Adonai, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. dra Emila Kowalczyka, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. św. Stanisława Kostki, Anioły Miłosierdzia ( przy SP 1 i SP Kiczory), Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Józefiny i Emila Mików, Stowarzyszenie Gdzie Dwóch Albo Trzech, Koło Gospodyń Wiejskich, Grupa „Młodzi”, Biełaso/Ora#Wa Power, Grupa Teatralna, Związek Podhalan O/ Lipnica Wielka, Pracownicy Urzędu Gminy i jednostek oraz osoby indywidualne.
Metą sztafety była Marysina Polana, gdzie uczestnicy zawiesili flagę, rozpalili watrę pamięci, odebrali dyplomy i skosztowali kuchni naszego KGW.

Marsz jest formą oddania czci naszym wielkim Orawianom i Polakom. Szczególny wymiar przybiera on dodatkowo w połączeniu z Narodowym Świętem 3 maja oraz czteroletnich obchodów 100. Rocznicy przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski „Orawa z Niepodległą”. Wszyscy biorący udział podkreślali wielką świadomość i radość z uczestniczenia w tym wydarzeniu. W sztafecie bowiem łącznie wzięło udział ok. 130 uczestników, a wśród nich tacy, co przeszli całą trasę 18 km.

Organizatorzy dziękują za pomoc organizacyjną Strażakom OSP Lipnica Wielka – Centrum, OSP Piekielnik, Ekipie Orawa.tv, Kołu Gospodyń Wiejskich, a za wykonanie Kotylionów Pracowni Bezdomnych Rękodzielników z Winiarczykówki.

Organizatorzy
Może Cię zainteresować
komentarze
jano11.05.2022, 22:48
Marsz jest formą oddania czci naszym wielkim Orawianom i Polakom? - chyba należałoby dodać i Słowakom! - Emil Mika był Słowakiem :-)
dziadek05.05.2022, 20:02
Do ; mieszkaniec od skoczyków. Masz racje komu to potrzebne te biegi nocne czy biegał ktoś z gminy nie oni to wymyslają co robić ale dla Lipnicy nic . N racja zakładaja gaz ale kogo na niego stac tylko gmine i proboszcz.Najgorszy wójt jak gminna istnieje.
mieszkaniec od skoczykow05.05.2022, 16:45
Kto wymysla takie bzdury i na co to komu potrzebne!!!??? Gmina lepiej by sie wziela za rozwoj wsi, bo nedza i bieda wszedzie!!!! nic sie nie dzieje!!!Tylko biegi, marsze i inne niepotrzene rzeczy robi!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl