05.05.2022, 14:17 | czytano: 1996

Kościelisko: pomagamy i dalej będziemy pomagać uchodźcom z Ukrainy

Kadr z nagrania sesji
Nadal działa punkt pomocy uchodźcom w Kościelisku. W urzędzie prowadzone są liczne prace związane z wnioskami o pomoc, wypłatami świadczeń oraz nadawaniem numerów PESEL.
Pracownicy urzędu gminy Kościelisko mają ręce pełne pracy. Wszystko za sprawą dodatkowych obowiązków, które pojawiły się razem z napływem uchodźców z Ukrainy.
Na terenie gminy mamy 355 zarejestrowanych uchodźców. - Do tej pory wydaliśmy 1068 numerów PESEL, zrobiliśmy 946 zdjęć, 402 obywateli złożyło wniosek o świadczenie jednorazowe i wydatkowano na ten cel łącznie 120 600 zł - mówi na sesji Rady Gminy Kościelisko Roman Krupa, wójt gminy.

Na terenie gminy jest prowadzone także dożywianie dzieci w placówkach szkolnych. Na ten cel gmina otrzymała dotację w wysokości. 11,3 tys. zł. Z dożywiania korzysta ponad 80 osób.

W szkołach i przedszkolach na terenie Kościeliska, Witowa i Dzianisza uczy się łącznie 70-cioro dzieci, które przybyły z Ukrainy.

Radni oraz wójt wspomnieli, że punkt pomocy, który działa w Kościelisku, to jeden z niewielu, które jeszcze funkcjonują. Większość takich placówek przestała już działać w związku z brakiem rąk do pracy oraz brakiem środków, które mogą być przekazywane. Kościelisko zostało wsparte darowizną z francuskiego Divion, a w punkcie pomocy dyżurują wolontariusze.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mikus06.05.2022, 00:09
I gdzie teraz komentarz napinaczy internetowych.To dopiero do Was wszystkich dotrze jak bardzo mleko w oborze się wylało.Modlcie się i nawracajcie!
+05.05.2022, 21:49
Dobrodzieje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl