06.05.2022, 21:38 | czytano: 1353

Rabka-Zdrój w programie "Klimatyczne uzdrowiska". Miasto otrzyma dotację na termomodernizację budynków

zdj. Piotr Kuczaj/ UM Rabka-Zdrój
RABKA-ZDRÓJ. Uzdrowisko skutecznie aplikowało do programu NFOŚiGW "Klimatyczne Uzdrowiska. Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie gmin uzdrowiskowych". W poniedziałek 9 maja w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju zostanie podpisana umowa na termomodernizację obiektów gminnych.
Umowa regulująca przekazanie dotacji zostanie podpisana przez wiceprezesa NFOŚIGW Artura Michalskiego oraz Burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra w obecności wiceministra klimatu i środowiska.
Celem programu "Klimatyczne Uzdrowiska" jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych na terenie uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej poprzez zoptymalizowane inwestycje w poprawę efektywności energetycznej oraz zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł. Do dofinansowania zgłaszane były przez samorządy, czy spółki prawa handlowego - projekty, wpływające na poprawę jakości powietrza poprzez zmniejszenie zużycia energii w budynkach budynkach użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego - zlokalizowanych bezpośrednio na terenach uzdrowiska lub w obszarze ochrony uzdrowiskowej.

Wysokość dofinansowania waha się od 40-70% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, ale do kwoty 4 mln 200 tys. zł.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kuracjusz09.05.2022, 08:17
Się znowu co poniektóre pensjonaty we wsi Rabka obłowią, te które ostatnio z "prochu powstały" heheh
rab07.05.2022, 13:12
Panie burmistrzu,dotacje dawać tym co się należą, przede wszystkim biednym a nie tym co rękę wyciągają a mają wszystko.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl