09.05.2022, 14:34 | czytano: 3433

Rusza ogromna inwestycja kanalizacyjna w gminie Szaflary

Fot. Robert Miśkowiec
Wójt gminy Rafał Szkaradziński podpisał dziś z firmą Astex umowę na budowę kolejnych odcinków kanalizacji w Zaskalu. Wartość inwestycji, na którą gmina pozyskała środki z rządowego programu Polski Ład, to ponad 15 milionów złotych.
Umowa zakłada budowę prawie 8 km nowej sieci. Wykonawca ma na to czas do końca 2023 roku. Zakres prac obejmuje również odtworzenia nawierzchni dróg i budowę zupełnie nowej drogi - ul. Kopaczyska. Gdy inwestycja się zakończy, Zaskale będzie skanalizowane w 90%.
Oficjalne podpisanie umowy odbyło się dziś w Urzędzie Gminy w Szaflarach, a obecni byli na nim podhalańscy parlamentarzyści - wiceministrowie Edward Siarka oraz Andrzej Gut-Mostowy, a także posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski. Wójt Rafał Szkaradziński gorąco dziękował im za pomoc w pozyskaniu z rządu 13 mln zł na tę inwestycję.

- Gdyby nie wsparcie z Polskiego Ładu, to tej inwestycji by nie było - mówił wójt, przypominając, że jeszcze kilka lat temu wieś nie miała sieci sanitarnej, ale zmienia się to sukcesywnie od 2019 roku.

Parlamentarzyści gratulowali władzom gminy inwestycji, podkreślając, że mało która gmina w Polsce, szczególnie tak niewielka, jak gmina Szaflary, może poszczycić się tak dużym dofinansowaniem. Jak mówili, że wśród priorytetów tego rządu jest kanalizowanie Polski, bo wciąż jeszcze połowa gospodarstw w naszym kraju nie jest podłączona do sieci.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
poi10.05.2022, 12:42
W Szaflarach się da, a w mieście nic się nie da, nic nie można. Polmmiasta bez kanalizacji jak Nowa czy inne osiedla.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl