10.05.2022, 11:23 | czytano: 5900

Oddział paliatywny nie wróci pod Tatry

Fot. Szpital Powiatowy w Zakopanem
Zamknięty w trakcie pandemii Covid-19 oddział paliatywny w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem nie będzie ponownie uruchamiany. Powodem jest brak lekarzy oraz koniec umowy z NFZ.
Osoby nieuleczalnie chore, które szukały poprawy jakości życia będą musiały z Zakopanego i okolicznych miejscowości udać się po pomoc do szpitala w Nowym Targu. To w tej placówce będzie jedyny na Podhalu oddział paliatywny.
Oddział funkcjonujący do czasów sprzed pandemii w zakopiańskim szpitalu powiatowym został zamknięty, a wznowienie jego pracy nie jest planowane.

- Oddział paliatywny nie wróci do normalnego funkcjonowania. Kończy się nam umowa z NFZ. Dodatkowo pracownicy zatrudnieni u nas jeszcze przed pandemią, czyli dwa lata temu, po prostu odeszli ze szpitala. Tym samym nie planujemy wznawiać tej części naszej działalności - informuje dr Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor ds. medycznych Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
pol11.05.2022, 20:14
Nie dziwię się,że nie ma personelu na paliatywnym.To bardzo smutny oddział szpitalny,pracując tam dłużej,wychodzimy z depresją.Szkoda tylko tych pacjentów,którym nikt nie może pomóc i są opuszczeni w swojej chorobie,czekając śmierci.
Osiol11.05.2022, 15:50
Do ja tylko....
Że masz czas pomiędzy wizytami u lekarza po trzeciej.... pisać te posty po 50 centów amerykanskich za jeden
ale też ten ....11.05.2022, 06:35
trzeba będzie w domu umierać w domu w cierpieniu - skandal
Ja tylko przejazdem10.05.2022, 21:21
Komentarze wskazują jednoznacznie, że antyszczepionkowcy inspirowani przez ruskich, zmienili się płynnie w anryukraińskie ruskie trolle...
"Od zawsze" to pisałem, więc zupelnie mnie to nie zaskakuje.
LIMA10.05.2022, 17:18
Pijane Ukrainki jeżdżą po Zakopanem(i nie tylko) na hulajnogach z małymi dziećmi a policja w dodatku szykuje dla nich ulotki w języku ukraińskim jak się mają poruszać w Polsce. Dla Polaków, którzy całe życie pracowali w tym kraju, na starość państwo nawet opieki szpitalnej nie jest w stanie im zapewnić. Najważniejsi są Ukraińcy. Znam ten naród od ponad 7 lat, nic nie robić, tylko się bawić, dobrze zjeść i pić gorzałe litrami, zarówno panie jak i panowie. Mój śp.tata opowiadał jak Ukraińcy cyt.Rusi w czasie działań wojennych pili, tańczyli i gwałcili kobiety na Orawie. Robili tak samo jak teraz robią Rosjanie. Możesz wyjechać z Ukrainy, ale Ukraina nigdy z Ciebie nie wyjedzie. To roszczeniowy i niewdzięczny naród. Że nie wspomnę o pladze aborcji na Ukrainie. W ciągu 20 lat niezależnej Ukrainy świadomie i dobrowolnie zabito 40 milionów nienarodzonych dzieci.
buu10.05.2022, 16:16
dziennikarz powinien dopytać co teraz z oddziałem wyremontowanym niedawno z publicznych pieniędzy?? , będzie otwierany na specjalne okazje dla mediów i zaprzyjaźnionych delegacji żeby podziwiali puste łóżka?
kruszynka10.05.2022, 16:11
Jest jeszcze jeden Szpital w którym jest bardzo dobry oddział paliatywny a mianowicie Szpital w Rabce Zdrój i bardzo dobra jest w nim opieka proszę dobrze się zorientować co do funkcjonowania takich oddziałów a potem informować mieszkańców.Szpital w Nowym Targu jest czasami przereklamowany i nie zawsze opieka jest tam bardzo dobra zapraszam do Rabki Zdroj
cenzura10.05.2022, 16:05
wstyd starosto Bąk, kwiatki się wręczało Tokarz i Czaplińskiej,a teraz co: nie opłaca się czy nie umieją zapewnić kadry??
Kontrakty z NFZ kończą się wkrótce także dla innych zakresów działalności szpitala, niestety ale to zwykła wymówka.
Szkoda ciężko chorych, którzy muszą znów szukać pomocy w Nowym Targu. Mieszkańcy powinni wyciągnąć wnioski
lekarz10.05.2022, 15:18
Wstyd starosto Bąk, że wyremontowany niedawno za publiczne pieniądze i hucznie otwierany oddział nie będzie działał, a pacjenci szukali pomocy w Nowym Targu.

Kwiaty się wręczało na otwarcie,przypomnijmy sobie,media były i fotki robiły. A teraz co, może się nie opłaca w rachunku Reginy utrzymywać tego oddziału???
W czerwcu kończą się kontrakty NFZ także na inne zakresy działania szpitala. Kontrakt byłby prawdopodobnie przedłużony, jakby Czaplińska i Tokarz postarały się o kadrę, ale jak widać nie chcą lub nie umieją
rr10.05.2022, 14:26
Farsa
Pati10.05.2022, 13:13
Jak kiedyś foliarze byli wyśmiewani tak dziś jeśli ktoś inaczej wypowie się o ukraincach niż główny nurt,to jest ruskim trolem ...jest takie powiedzenie mądry Polak po szkodzie a figa widzątylko tyle co im płaski ekran pokaże,zero myślemia.
olga10.05.2022, 12:00
Szkoda, to jest jeden z najbardziej potrzebnych oddziałów.. ludzie starsi, nieuleczalnie chorzy. Szkoda i przykre to jest, że cała ta pandemia wymusiła tyle ruchów. Czy warte to wszystko było tego, że ludzie starsi, bez rodzin umierali w szpitalach? Zadajcie sobie pytanie co ta pandemia wyrobiła w naszym społeczeństwie? Zrobiła po prostu sieczke z mózgów i na tym to polegało... O to chodziło. Tylko jak ktoś zwracał 2 lata temu na to uwagę to był foliarzem. Dziś trzeba przyznać foliarze mieli rację.
Osiol10.05.2022, 11:30
No tak na przesiedleńcow jest dla wiernego schorowanego podatnika....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl