10.05.2022, 17:15 | czytano: 1289

Regaty o Puchar Podhala na Jeziorze Czorsztyńskim

W dniach 21-22 maja odbędą się regaty flotowe w klasie Nautica 450 na Jeziorze Czorsztyńskim
Klasa Nautica 450, to nowoczesna konstrukcja łodzi stworzonych do ścigania się na wodzie. Zawodnicy tej klasy każdego roku biorą udział w 6 aktach Pucharu Polski, które często są częścią największych imprez żeglarskich w Polsce, takich jak Gdynia Sailing Days czy Nord Cup Gdańsk. Klasa dynamicznie się rozwija i cieszy się sporą popularnością w kraju i za granicą.
Flota Nautica 450 jest obecnie jedną z najliczniejszych pół-zawodowych klas w Polsce. Zorganizowanie takiej imprezy podniesie prestiż Jeziora Czorsztyńskiego i regionu, a także otworzy dalsze możliwości np. organizacji podobnych imprez przez lokalne kluby sportowe.

Niewątpliwym efektem będzie promocja żeglarstwa na Podhalu, bowiem regaty N450 należą do najbardziej widowiskowych regat, dlatego też Stowarzyszenie Klasy Nautica 450 dostaje liczne zaproszenia z różnych miast w Polsce, które chcą zorganizować takie wydarzenie w swoim regionie.

Wydarzenie wspierają: Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy oraz Urząd Miasta Nowy Targ, a także Yacht Club Vito i Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie Nowy Targ, którzy są gospodarzami regat.

Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl