13.05.2022, 19:05 | czytano: 2745

Złote i diamentowe gody w Gminie Ochotnica Dolna (zdjęcia)

zdj. UG Ochotnica Dolna
Było wzruszenie, najserdeczniejsze życzenia i odśpiewane 100 lat. W Gminie Ochotnica Dolna 26. par obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Diamentowe gody świętowało z kolei 7. małżeństw.
Uroczystość rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez ks. Stanisława Kowalika w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej. - Jesteście chlubą i radością dla swoich dzieci, wnuków i prawnuków, ale też dla nas duszpasterzy i całej społeczności. Modlę się za Was, aby dobry Bóg obdarzał Was potrzebnymi łaskami - mówił ksiądz proboszcz, który po uroczystości wręczył Jubilatom miłe upominki.

Druga część uroczystości odbyła się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej, gdzie 26. par z rąk Tadeusza Królczyka Wójta Gminy Ochotnica Dolna otrzymało medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.Siedem par świętujących 60-lecie pożycia małżeńskiego odebrało okolicznościowe dyplomy, upominki oraz kwiaty. – To jest Wasze święto, bardzo się cieszę, że po okresie pandemii i związanych z nią obostrzeń możemy się w końcu spotkać. Wielkie gratulacje od całej naszej społeczności za ten wspaniały przykład jaki nam dajecie. Po Was widać, że jest w Was tyle energii i pozytywnej miłości jakby to była pierwsza a nie pięćdziesiąta czy sześćdziesiąta rocznica ślubu– podkreślił Tadeusz Królczyk.

- Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote i diamentowe gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej – zaznaczyła z kolei Elżbieta Polczyk Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gminie Ochotnica Dolna.

Następnie wzniesiono uroczysty toast i odśpiewano Jubilatom 100 lat, po czym wszyscy skosztowali tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej.UG Ochotnica Dolna, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl