18.05.2022, 15:12 | czytano: 3601

Strażacy zbierają pieniądze na samochód z drabiną

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Biały Dunajec apelują o wsparcie. Na Pomagam.pl ruszyli z internetową zbiórką na zakup nowego samochodu-drabiny.
Specjalistyczny pojazd ma mieć 30-metrową drabinę, która będzie używana we wszelkiego rodzaju akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz innych działaniach podejmowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną. Dodatkowo ma możliwość wyposażenia w dodatkowe urządzenia oraz nadaje się do poruszania się po wyjątkowym terenie chronionym Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Z praktyki pożarniczej wynika, że skuteczność prowadzonych akcji determinowana jest przez posiadanie tzw. know-how (wiedza ratownicza), odpowiednio szybki czas dojazdu oraz przede wszystkim posiadanie specjalistycznego sprzętu - tłumaczą autorzy zbiórki.

Strażacy muszą być w nieustannej gotowości do działania. Sprzęt ratowniczy musi być niezawodny w sytuacjach kiedy ratuje się zdrowie i życie. Nowy wóz spowoduje m.in. skrócenie czasu prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych i ekspozycji środowiska naturalnego na negatywne czynniki związane z działaniem człowieka.Źródło: pomagam.pl, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kazku w kasku20.05.2022, 14:35
Trzeba napisać wyraźnie, że nie jest to sprzęt niezbędny dla OSP, bo już część ludzi "dymi", że to państwo powinno kupić.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl