21.05.2022, 11:32 | czytano: 2488

Rusza budowa Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie

Fot. Urząd Miasta w Zakopanem
W Urzędzie Miasta w Zakopanem odbyło się podpisanie umowy na budowę Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie NASZ DOM przy ul. Kościelnej 7
Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie NASZ DOM będzie zajmować się dzienną opieką medyczną oraz poprawą komfortu życia osób z nieuleczalnymi chorobami. Świadczenia Centrum będą obejmować: porady i konsultacje lekarskie, wsparcie rodziny chorego, integrację społeczną oraz wypożyczalnię sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego.
Inwestycję na zlecenie magistratu zrealizuje przedsiębiorstwo GUT-WIERCHOWY Sp. z o.o. z Poronina, a jej koszt to prawie 7 mln zł. Na realizację tego ważnego dla mieszkańców zadania Zakopane pozyskało dofinansowanie w wysokości prawie 5 mln zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Prace budowlane zakładają modernizację budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania na cele użyteczności publicznej. Zaprojektowane zostaną nowe przestrzenie funkcjonalne, przebudowane klatki schodowe, a obiekt zostanie wyposażony w windę do transportu łóżek oraz osób niepełnosprawnych na wózkach. Dzięki realizacji projektu nastąpi modernizacja ok. 300m2 powierzchni użytkowej, a obiekt zostanie zaadaptowany na cele pełnienia nowych funkcji poprzez utworzenie gabinetów rehabilitacyjnych, lekarskich, diagnostyczno-zabiegowych, pomieszczeń grup wsparcia, magazynu sprzętu rehabilitacyjnego, toalet oraz pomieszczeń porządkowych i administracyjnych.

W najbliższych dniach przekazany zostanie wykonawcy plac budowy, a w kolejnych tygodniach rozpoczęte zostaną roboty budowlane. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2023 r.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
mieszkaniec22.05.2022, 10:33
"Rosnące ceny materiałów i robocizny sprawiają, że dom może się okazać niezwykle kosztowną inwestycją, czasem nawet niemożliwą do zrealizowania, jeśli wspomagamy się kredytem np. na wykończenie ? mówi Karolina Klimaszewska, analityk Otodomu. ? Trudno się zatem dziwić, że niektórzy, mając w perspektywie wizję rosnącej inflacji i rat kredytu, decydują się na sprzedaż nieukończonego domu."

Kto bogatemu zabroni...
wyborca22.05.2022, 10:02
Widać że sołtys czuje się zagrożony bo nie dopuszcza vice sołtysów do fotek.
kraj socjalem płynący21.05.2022, 20:26
A dlaczego nie centrum wsparcia Ukraińców? Może pinokio by dorzucił parę baniek do budżetu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl