24.05.2022, 12:48 | czytano: 2113

Zakończył się remont Drogi do Białego. Co się zmieniło? (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Nowa nawierzchnia asfaltowa, pomalowane słupki i bezpłatny parking. Dodatkową atrakcją mają być miejsca dla rowerzystów.
Droga do Białego pomiędzy mini rondem, a początkiem leśnej ścieżki prowadzącej do Doliny Białego zmieniła się nie do poznania. Nowa nawierzchnia asfaltowa, wymienione uszkodzone krawężniki oraz odmalowane słupki oddzielające jezdnię od chodnika sprawiają, że ten zakątek Zakopanego nabrał świeżości.
Przebudowana została zatoka parkingowa znajdująca się zaraz przy rondzie. Kierowcy parkujący niemal na rondzie dzięki szerokiej jezdni w tym miejscu nie będą mieli już takiej możliwości. Nowością jest także brak parkometru, oraz zaklejona na znaku informacja o konieczności uiszczania opłat na postój. Zniknęły także granitowe kostki oddzielające asfaltową nawierzchnię od krawężników.

Przy chodniku pojawił się także wybrukowany kostką plac. To puste miejsce niebawem ma został wypełnione ławkami. Mają pojawić się także stojaki na rowery. Wszystko z myślą o miłośnikach aktywnego wypoczynku, którzy na dwóch kółkach poruszają się Ścieżką pod Reglami.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ja25.05.2022, 21:27
Czyli remont się nie zakończył ponieważ nie zostały zamontowane wszystkie planowane elementy
deweloper25.05.2022, 12:17
Gruszki lubią to.
Wyborca z ustupu24.05.2022, 16:46
Czy naprawdę musimy wciąż stawiać te słupki wzdłuż drogi?
Czy naprawdę nie można wydzielić jednokierunkowych ścieżek rowerowych w pasie drogi i pasie słupka?
Czy nikt w tym urzędzie nie może pomyśleć tylko betonujecie układ na kolejne 30lat?
Czego ja wymagam, tak spartolone ścieżki rowerowe są vis a vis UM na Kościuszki
Urzędniku pojeździj rowerem, zostaw mercedesa w garażu, chwyć za kierownicę i przekonaj się jak wielkie buble robicie w tym mieście
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl